Sângerări maronii la prima menstruație după chiuretaj

12-11-2019
Sils93
Nu este medic/terapeut
Sils93
Bună ziua. Pe data de 17. 09 am făcut o intrerupere de sarcina, iar la 41 de zile, mai exact pe 27 octombrie a urmat și prima menstruație. Totul a decurs ok, pana la menstruație am avut doar puține sângerări în primele 2 zile după intrerupere, iar menstruația a fost puțin abundenta dar ok, in schimb la 2 zile de la terminarea menstruației și pana în prezent am niște scurgeri maronii aproape zilnice care îmi dau un disconfort. Uneori au și un miros ciudat. Din prima zi a menstruației am luat yasmin, fiind recomandarea medicului. Aceste scurgeri sunt normale, sunt în urma anticoncepționalelor? S-a mai confruntat cineva cu aceeași problema? Mulțumesc.
1 comentarii
0
25-11-2019, ora 17:33
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

nu avem informatii daca ati mers la medic la 2 saptamani de la intreruperea de sarcina. In situatia prezentata de dvs, usoare sangerari maronii dupa mensta, va recomandam sa mergeti la un medic ginecolog pentru un nou consult care poate clarifica de unde exista sangerare, din pacate fara un consult local este dificil de spus care poate fi cauza.

O seara placuta,
Echipa Medicala Marie Stopes International
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: