Contraceptive - dureri foarte rele la menstratie dupa avort

30-06-2018
Adina2147
Nu este medic/terapeut
Adina2147
Buna ziua! Am facut un avort acum o luna si ceva de zile si dupa acea mia venit menstruatia am luat pastilele inca sunt in menstruatie si iau pastilele corect ! Dar ceva se intampla dureri foarte mari, ma gandesc ca poate este de la menstruatie am mai avut dureri la menstratie si inainte dar acum sunt foarte rele am luat noaspa 2 zile cate o pastila pe zi se poate intampla ceva ? Este o reactie adversa a contraceptivelor ? Precizez ca anticonceptionalele sunt Karissa
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerile menstruale severe pot fi principalul simptom al endometriozei
  • Acupresura pentru durerile menstruale – aplicație utilă în acest sens
  • Cele mai bune metode de a scăpa de crampele menstruale
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.