Menstruație închisă la culoare

10-04-2016
alexandrab3
Nu este medic/terapeut
alexandrab3
Bună ziua! Am 20 de ani și iau anticoncepționale de aproximativ o jumătate de an la ora 23-24. Luna trecută în 19 și 20 am uitat să iau la timp pastilele, dar le-am luat dimineața (întârziere de 8-10 ore). În 21 am avut contact neprotejat și nu am luat pastila de a doua zi, considerând că m-am încadrat în limita de 12 ore întârziere. Pastile le-am terminat luni, iar vineri dimineața mi-a venit menstruația. Problema este că în primele două zile avea culoare mai închisă(maronie) și era puțină cantitativ față de obicei, părea ca și cea din ultimele zile. Acum(ziua 3) este mai roșie și abundentă, pare normal. Există riscul să fiu însărcinată și să îmi vină peste sarcină, de aici să fie modificarea? Dacă da, când aș putea face un test de sarcină concludent?
1 comentarii
0
13-04-2016, ora 16:57
alexandrab3
Nu este medic/terapeut
alexandrab3
Update: am făcut un test de sarcină și a ieșit negativ, oare ar trebui să îl repet peste o săptămână-două?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul