Menstruatie intarziata

18-09-2017
Scarlat iuliana
Nu este medic/terapeut
Scarlat iuliana
Buna ziua. Am cum cam 2 saptamani am fost racita foarte tare. Am luat antibiotic amoksikalv. Iar acum sunt in intarziere cu menstruatia o saptamana. Am facut un test la 4 zile de intarziere dar a iesit negativ. Pana in a 6 zi de intraziere aveam cate o mica durere de mijloc si cate putin de burta. Iar in a 7 zi durerile de mijloc fiind foarte dureroase. Poate fi din cauza antibioticului intarzierea ? Tinand cont ca pana sa imi vina mestruatia urinam foarte des.
5 comentarii
0
18-09-2017, ora 13:55
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Intarzierea se poate datora racelii sau altor cauze dar nu antibioticului.
0
18-09-2017, ora 14:29
Scarlat iuliana
Nu este medic/terapeut
Scarlat iuliana
Din cauza racelii sa intarzie asa de mult ?
0
18-09-2017, ora 15:05
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Da, se poate sa nu fi avut ovulatie.
0
18-09-2017, ora 16:03
Scarlat iuliana
Nu este medic/terapeut
Scarlat iuliana
Am repetat un test chiar acum 30 de min si tot negativ. Cum adica sa nu fi avut ovulatie?
0
21-09-2017, ora 11:55
Utilizator999
Nu este medic/terapeut
Utilizator999
Buna ziua! Iau anticonceptionale de aproximativ 1 an si jumatate (Zoely). Acestea au perioada de pauza redusa (4 pastile placebo, 24 active). De cateva luni menstruatia mea nu vine, sau vine in ultima zi de pauza cu un flux foarte scazut. Durerile pelvine apar chiar din a doua zi de pauza. Este un motiv de ingrijorare, ce sfat imi dati?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: