Menstruatie intarziata, teste de sarcina negative

09-11-2020
Marywall
Nu este medic/terapeut
Marywall
Buna ziua! Ultimul act sexual a avut loc la jumatatea lunii mai(acum 25 de saptamani), iar acum suntem in noiembrie. Dupa acel act sexual, menstruatia nu mi-a venit absolut deloc, am facut 5-6 teste de sarcina pana aproape de finalul lunii iulie (SureCheck si un test Barza Ultrasensibil), toate cu rezultat negativ. Apoi, ciclul a venit la inceputul lunii august, 2-7 august (a durat 5 zile, a fost un ciclu normal, cu dureri de ovare), apoi pe 31 august si a durat pana pe 4 septembrie (din nou 5 zile, flux normal, dureri specifice). Din data de 4 septembrie pana in prezent, 9 noiembrie, nu am avut din nou ciclu menstrual. Nu am avut decat un episod de greata, acum cateva zile, nu am luat f mult in greutate, dar in mintea mea burtica a crescut putin, desi sunt mai mult colacei de grasime, nicidecum o burta rotunda, care sa fie evidentiata nici in haine mulate ca fiind mai mult decat o balonare. Credeti ca exista sanse sa fiu insarcinata? Tot citesc despre menstruatia peste sarcina, dar nu a fost un spotting de 2-3 zile, a fost o menstruatie cu un flux normal, de 5 zile. Deocamdata astept rezultatul analizelor pentru glanda tiroida(m-am mai confruntat cu cicluri neregulate in trecut, dar nu asa). In afara de faptul ca mai simt chestii in stomac, care pot fi datorate paranoiei, nu am avut stari de rau, dureri de sani (decat inainte de cele doua menstruatii).
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: