Menstruatie normala peste sarcina?

24-03-2015
Bianca7
Nu este medic/terapeut
Bianca7
Buna ziua.
Este posibil sa fiu insarcinata si sa am menstruatie care sa fie normala din punct de vedere cantitativ si al duratei? Mentionez ca am luat pastila de a doua zi in 29 decembrie, trebuia sa imi vina in 17 ianuarie si mi-a intarziat 16 zile, a venit in 2 februarie. De atunci am avut menstruatie de 2 ori: in februarie si in martie (in ambele a durat cat dureaza deobicei, 5 zile). Am facut in ianuarie 2 teste si au iesit negative. E posibila o sarcina ?
Va multumesc !
5 comentarii
0
25-03-2015, ora 22:07
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Te-a dezechilibrat hormonal pastila de a doua zi. Nu esti insarcinata.

Te rog sa nu mai iei asa ceva niciodata ca produce avort hormonal care are niste consecinte extrem de nefaste in viata voastra, a amandurora si pe viata.

Aveti rabdare sa va casatoriti si sa faceti fiecare dragoste cu sotul lui.

Daca vrea sa te ia de nevasta, la primarie nu costa nimic. Sa te ia. Ia incearca-l, vezi ce zice. Insista sa mearga cu tine la Primarie. Ca sa stii cu cine discuti.

Cand nu vrei sa ramai insarcinata, nu lasi pe nimeni sa se apropie de tine fara prezervativ. Tu esti cea care decide. Gandeste-te bine ca in joc e soarta ta si viata copiilor tai. Nu iti poate impune nici un baiat care nu te respecta si nu respecta viata sa ai relatii sexuale fara prezervativ.
0
25-03-2015, ora 22:42
Bianca7
Nu este medic/terapeut
Bianca7
In ultimele 2 luni mi-a venit menstruatia aproximativ la timp, insa am citit pe internet tot felul de chestii legate de menstruatia penste sarcina si din cauza asta intrebam, sa vad daca sunt sanse..
0
25-03-2015, ora 22:43
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mai fa un test daca nu crezi.

Aia la care te referi e o sangerare, nu e menstruatie.
0
26-03-2015, ora 14:49
Bianca7
Nu este medic/terapeut
Bianca7
Am mai facut azi un test Ferlidona de tip stilou, insa am pus capacul doar dupa 2 minute. A iesit negativ. E posibil sa fie rezultatul gresit ?
0
26-03-2015, ora 15:13
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ati facut si test, nu sunteti insarcinata.

Pre-zer-va-tiv.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația peste sarcină
  • Poți avea ciclu menstrual în timpul sarcinii?
  •