Menstruatie peste sarcina

03-11-2021
CristinaPop234
Nu este medic/terapeut
CristinaPop234
Buna, am o nelamurire. Am auzit de sindromul menstruatiei peste sarcina. Ultimul contact sexual l am avut acum 4 luni apoi a urmat o despartire urata care mi a adus ceva stres pe cap, insa nu asta e problema neaparat. In acea perioada am inceput sa am si probleme digestive, mai exact gastrita, iar apoi mi am facut analizele si am aflat ca am niste hormoni tiroidieni usor modificati, aproape nesemnificativ, insa tot am fost la un control de frica, ca din cauza stresului sa se fi declansat ceva. Mi s a dat tratament cu o doza foarte mica timp de o luna, doar pentru a vedea daca se regleaza sau agraveaza situatia. Doar ca de atunci, cu gastrita, stomacul meu s a sensibilizat si orice mananc parca ma simt foarte plina si asta m a facut mereu sa ma gandesc la o posibila sarcina. Am pus intrebarea cu menstruatia pentru ca in fiecare luna mi a venit normal (nu am avut niciodata un ciclu foarte regulat) in diferente de 28-35 de zile si niciuna nu a durat mai putin de 4-5 zile si voiam sa intreb daca "menstruatia peste sarcina" poate dura atat sau dureaza doar 2-3 zile.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația peste sarcină
  • Poți avea ciclu menstrual în timpul sarcinii?
  •