Menstruatie regulata peste sarcina?

26-06-2013
29andreea
Nu este medic/terapeut
29andreea
Stiu ca aceasta intrebare a mai fost pusa, dar...
Mi-am inceput viata sexuala de curand, folosind prezervativul.A existat 'o mica scapare de protectie', la sfarsitul menstruatiei de luna trecuta(exact la o zi dupa terminare), cand iubitul m-a penetrat o singura data fara prezervativ, ejacularea avand loc mult mai tarziu de asta, in afara vaginului.Iar, fix cu o zi inainte de a-mi veni menstruatia luna aceasta(mai exact, pe 20), am facut acelasi lucru, fara ejaculare in interiorul vaginului.Menstruatia a fost normala din toate punctele de vedere(dureri, cantitate, durata).
Ceea ce ma innebuneste pe mine este paranoia, de cand am aflat de acea sangerare peste sarcina, produsa din cu totul si cu totul alte motive.Imi este rusine sa ma duc la farmacie sa cumpar un test de sarcina, si in acelasi timp ma gandesc ca ar trebui sa ma calmez, ca nu este nimic grav.Ce ma sfatuiti?
1 comentarii
0
26-06-2013, ora 13:18
29andreea
Nu este medic/terapeut
29andreea
un raspuns..va rog :-s
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ai menstruații neregulate și ce poți face
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Ciclul de două ori pe lună
  •