mentruatii cam ciudate...un rasp va rog:(

04-07-2012
benjamin12
Nu este medic/terapeut
benjamin12
prietena mea, de 2 luni incoace are menstruatie cam ciudata, vine la timp, nu intarzie, dar prima luna a venit normal, si a venit 5 zile(pe ea o tinea 3), si de dimineata curgea f mult sange, iar spre seara f putin...iar la a 2a, a fost pe jumate cat venea normal, primele 2 zile culoare normala iar a 3a zi i-a venit de culoare maro.(vreau sa spun ca a avut simptomele cand ii vine ciclul, toate).
Oare de ce a venit culoare maro?(posibil din cauza unei raceli, pt ca inainte sa.i vina amandoua menstruatii, tot o durea jos, si a durut-o si cand face-a pipi).
SI mai vreau sa intreb ceva, e posibil sa ramana gravida daca a intrat putin varfu la 'puta' in pasarica ei(in ziua cand i s.a terminat prima menstruatie din care spune-am mai sus)?
6 comentarii
0
04-07-2012, ora 20:26
benjamin12
Nu este medic/terapeut
benjamin12
am uitat sa spun, ca de ieri are niste dureri in partea de jos, ea spune ca ar fi de uter.din ce cauza ar putea fi? di cauza unei posibile saricini?..
0
05-07-2012, ora 17:33
benjamin12
Nu este medic/terapeut
benjamin12
imi raspunde si mie cineva?
0
06-07-2012, ora 11:51
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
aceste dureri si menstruatii cum le zici tu iudate desi nu sunt ciudate deloc sunt lucruri firesti in viata unei femei pot fi cauz aunei raceli, sau a unei dereglari hormonale. totusi ati putea sa asteptati si sa faceti sex dupa ce ii trece menstruatia, si ink ceva sunteti tineri incepeti si va protejati, prezervativ, anticonceptionale.
0
06-07-2012, ora 22:30
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
1.nu e insarcinata
2.sangerarile maronii sunt perfect normale, in special spre terminarea menstruatiei(sangele se oxideaza)
3.folositi anticonceptionale sau prezervative daca nu vreti sa va stresati lunar cu posibilitatea unei sarcini
0
07-07-2012, ora 12:53
benjamin12
Nu este medic/terapeut
benjamin12
va multumesc din suflet pt rasp
0
08-07-2012, ora 23:16
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu este insarcinata si din cate spui tu, nu-i nimic in neregula cu menstruatia ei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Cum poți preveni infecțiile urinare?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  •