metronidazolul si sarcina
Am luat timp de o saptamana cate 3 tablete de metronidazol, dupa care am aflat ca sunt insarcinata. Asta se intampla la 2 saptamani. Tot in aceeasi perioada am luat si motilium si omeran. Ar trebui sa imi fac griji pt sarcina? Multumesc mult pt raspuns.
2 comentarii
buna, si eu sunt in aceeasi situatie a lui "diafeu" am luat si eu metronidazol, 3/zi a cate vre=o sase zile.sunt insarcinata cam in cca. 3 sapt, si eu imi fac griji pentru sarcina, mai ales ca le-am luat cam in a doua sapt.de sarcina.si nu stiu ce sa fac, tre sa-mi fac griji?
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3lamictalul si orfirilul in timpul sarcinii?...+ operatie pe creier...
- 26Pot lua paluxetil ocazional in sarcina?
- 4arefam in sarcina
- 8Tinidazol in sarcina
- 5Medicamente in sarcina.. ii fac rau la fat?
- 6Medicament tuse pt femei inscarcinate
- 0despre sarcina
- 0Egilok in primele 5 saptamani de sarcina
- 8Depresia in timpul sarcinii
- 5Arefam doza dbla
- 5Rog din suflet sa imi raspunda persoanele care au trecut prin sutiatia similara!
- 0Indocollyre in prima luna de sarcina
- 0Spalaturi cu betadina in sarcina
- 4Sarcina și schizofrenia tratata cu abilify maintena
- 1Nitrofurantoină în sarcină!
- 1Seroxat in sarcina
- 0Nurofen in sarcina
- 1Sotret in sarcină
- 1Va rog sa ma ajutati cu un raspuns
- 6Medicamente psihiatrice in sarcina
Mai multe informații despre: Medicamentele si sarcina
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

