Mirosul urat al gurii + gustul ciudat

02-06-2009
52H9382r
Nu este medic/terapeut
52H9382r
Mirosul urat al gurii dimineata, insotit cateodata de un gust ciudat, ce poate indica?Deasemenea daca persoana respectiva nu vorbeste o perioada de timp, mirosul revine.
Multumesc.
4 comentarii
0
03-06-2009, ora 00:11
laurasaed
Identitate neconfirmată
laurasaed
Mirosul urat al cavitatii bucale poate avea doua cauze: dantura sau stomacul.

Laura Saed
Psihoterapeut
0
03-06-2009, ora 00:18
52H9382r
Nu este medic/terapeut
52H9382r
Chiar si o singura carie poate cauza mirosul asta?
Ce defecte ale stomacului cauzeaza miros urat al gurii?
0
03-06-2009, ora 00:21
laurasaed
Identitate neconfirmată
laurasaed
Depinde cat de adanca este caria si daca exista o infectie la radacina dintelui.
Nu este vorba de defecte, ci mai degraba de gastrita sau ulcer (sau alceva).
Faceti un control.
Numai bine.

Laura Saed
Psihoterapeut
0
16-07-2009, ora 20:09
daniela ioana
Nu este medic/terapeut
daniela ioana
si eu am o problema cu mirosul gurii, am o dantura sanatoasa (nu am carii, am fost la consult si stomatologul m-a rugat sa nu mai insist atata cu spalarea pe dinti deoarece nu e cazul si ranesc gingiile), am fost la gastroenterolog si am facut ecografie, analize ale sangelui si mi-a spus ca nu am reflux biliar, nu am probleme, am facut si examen copro si cultura crezand ca am ceva la intestinul gros dar iarasi n-a iesit nimic, nu stiu ce sa mai fac, beau cel putin 2 L de apa pe zi, nu fumez, mananc fara grasimi, sosuri; am limba aspra ce-i drept si mi se incarca mult dar o curat cu peria la fiecare spalare pe dinti, am luat si produse tetrobreath si degeaba, in continuare mi se usuca repede gura si mi se schimba gustul, iar noaptea cand dorm de ex cu gura deschisa sotul meu se intoarce cu spatele imediat. eu cred ca am probleme cu ficatul, dar analizele au iesit bine, nu stiu ce sa fac.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sfaturi pentru a scăpa de respirația urât mirositoare
  • Gust ciudat în gură
  • Miros ciudat ce îl percepi doar tu - ce ar putea fi
  • Noi cercetări dezvăluie impactul pierderii mirosului
  • Combaterea respirației urât mirositoare
  • Distorsiunile olfactive apărute la pacienții cu COVID-19: care sunt diferențele dintre parosmie și fantosmie?
  • Pierderea gustului și a mirosului - cauze posibile
  • O combinație de bacterii este responsabilă pentru mirosul foarte urât al respirației
  •