mult prea slaba...

26-10-2008
merheea
Nu este medic/terapeut
merheea
...de cand ma stiu am fost f slaba, am in jur de 1.55 si cam 40 kg si 20 ani ! am luat tot felul de vitamine
(vitamax, eurovita, supradin, centrum)..dar fara un rezultat dorit ! nu beau, nu fumez...sunt vegetariana de aproximativ 2 ani, dar si inainte eram la fel de slaba...ce as putea oare s fac pt a ma ingrasa? :(
4 comentarii
0
27-10-2008, ora 09:45
denisa_333
Nu este medic/terapeut
denisa_333
si eu am fost slaba : 164 cm si 49 de kg dar aratam slaba rau. apoi am inceput cu vitamine in fiecare an cate 2 sau 3 ture cate o cutie si de atunci mananc de toate : carne multa paine cate 6 felii la masa
beau bere, vin manc fructe dulciuri multe si fac sport in fiecare zi. acum am 58 de de kg la 1, 65 dar nu arat .
bafta si tie si pofta mare ca ai nevoie
0
11-02-2009, ora 14:16
sad_angel2007
Nu este medic/terapeut
sad_angel2007
Eu am aceeasi problema k si tine...am 21 d ani, 1, 55.40 d kg si nu am chef de mancare...nu pot sa mananc...
0
13-02-2009, ora 13:03
adyb
Nu este medic/terapeut
adyb
Şi eu am întrebat.Nimic...Măcar tu eşti norocoasă, că madam denisa a zis să bei bere şi vin. Bun sfat.Merge!.Cu o condiţie!. trebuie să mai creşti în înălţime ( ea avea cu 10 cm. mai mult).
0
08-03-2009, ora 13:28
ralukka
Nu este medic/terapeut
ralukka
si eu sunt slaba, iar de o luna am slabit inca 3 kg. mi-am facut intamplator o echo tiroidiana la medlife unirii (85 lei) si mi-au iesit doi noduli mici tiroidieni. medicul mi-a recomandat analize: tsh, T3, free T3, t4, free t4, si mi-au iesit aiurea. se pare ca am hipertiroidism si de asta nu ma ingras... eu insa am pofta de mancare, cred ca pentru ca iau supradyn in fiecare zi. celor prea slabi va recomand sa va faceti analizele pt TSH si T3, T4, sa vedeti daca au valori normale. sunt analize ieftine, cateva zeci de lei..

Raluca
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dependența de alimente
  • Femeile cu boală celiacă sunt de două ori mai predispuse la anorexie
  • Alimentele care îngrașă cel mai tare (și de ce)
  • Vitaminele îngrașă?
  • Schimbări majore în structura creierului la persoanele cu anorexie
  • Persoanele care se îngrașă din nou, după ce au slăbit, pierd masă musculară și câștigă mai multă grăsime corporală
  • Anorexia - o boală care face mai multe victime printre adolescenții băieți
  •