N a venit ciclul!

18-11-2008
Deea18_1990
Nu este medic/terapeut
Deea18_1990
Am terminat a doua folie de anticonceptionale.Ciclul trebuia sa imi vina ieri (17 nov)si nu a venit. Sunt nelinistita si nu stiu cum sa fi putut ramane insarcinata avand in vedere ca niciodata nu am uitat sa iau pilula. Mi am facut 2 teste de sarcina si au iesit negativ (doar o liniuta). Este posibil sa am o dereglare? daca da, cum sa procedez mai departe pt cand va trebui sa iau urmatoarea folie daca sa zic ca ciclul va veni pana la urma.
3 comentarii
0
18-11-2008, ora 18:45
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Daca ai luat pilulele corect, zilnic si cam la aceeasi ora, nu ai pentru ce sa-ti faci probleme.Ciclul iti va veni, ai o usoara dereglare, ce poate fi favorizata de o raceala, stress etc..Tu sa nu intrerupi anticonceptionalele, daca iei folie de 21, faci pauza 7 zile si din a 8-a zi incepi o folie noua.Daca folia are 28 de pilule, nu faci nici o pauza, le iei in continuare cum ai luat inainte.O usoara dereglare nu trebuie sa-ti schimbe modul de a lua contraceptivele.Numai bine!
0
29-12-2009, ora 16:43
miki888
Nu este medic/terapeut
miki888
buna ziua, am si eu o problema care am sperie.mia intarziat ciclul 3 saptamani si imi e frica s anu fi ramas insarcinata. precizez ca timp de cateva luni am luat contraceptive desorelle dar foarte haotic am intrerupt..am inceput iar si nu am facut nici pauze corecte.am intrerupt definitiv si timp de 2 luni am avut menstruatie, in ultima luna nu. ma dor sanii la atingere si ovarele f tare tare ( nu tot timpul) as dori un sfat va rog.. alte simptome de sarcina nu am inafara de lipsa menstruatiei. va multumesc
0
02-01-2010, ora 22:36
michidoo
Nu este medic/terapeut
michidoo
fa un test de sarcina
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: