Nelamurita. E posibil sa fi rămas însărcinată fără sa am menstruatie 6 luni ?

05-11-2018
Narc
Nu este medic/terapeut
Narc
Am fost diagnosticată cu ovare polichistice anul acesta, menstruație nu am avut timp de 6 luni.Am luat luna trecuta niște medicamente din plante pentru menstruatie și la 4 zile mi-a venit.Pe data de 19 octombrie am avut contact și la o săptămână am început sa mă simt rau am făcut un test de sarcina a ieșit pozitiv și azi am fost la medic.Dupa ecografie iese ca am 10 saptamani...Dar țin sa precizez ca nu am avut contact sexual de la începutul lui septembrie pana pe data de 19 octombriePe poza făcută scrie ca are CRL 2, 6cm.E posibil sa fi rămas însărcinată fără sa am menstruatie 6 luni ?
2 comentarii
0
06-11-2018, ora 12:53
IONI225
Nu este medic/terapeut
IONI225
Fara suparare..ori eu sunt proasta ori dvm nu va exprimati cum trebuie.

Daca ati fost la doctor si v-a confirmat sarcina ce rost are intrebarea e posibil sa fii ramas insarcinata???

uite ca ati ramas si chiar sunteti insarcinata! Felicitari

intrebarea isi avea rostul inainte de confirmarea unui medic
0
06-11-2018, ora 15:10
Narc
Nu este medic/terapeut
Narc
Sunt fericita ca sunt insarcinata doar ca la ecografie a ieșit termen mai mare.Îmi cer scuze poate m-am exprimat greșit. Întrebarea mea era dacă e posibil sa ramai insarcinata fără sa ai menstruatie 6 luni.După ultima menstruatie as avea 3 săptămâni, după ecografie 10 săptămâni. Nu știu care este termenul corect.Vă Mulțumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul