Nidatie sau CM

24-07-2022
ioanabarboi
Nu este medic/terapeut
ioanabarboi
Buna ziua!
Am si eu o nelămurire: pe data de 8 si 9 iulie am avut un contact sexual neprotejat, fiind in perioada de ovulatie. Pe data de 20 iulie am avut o sangerare ce seamănă cu menstruatia, care a durat 2 zile, apoi alte 2 zile a fost spotting, ba roz, ba roșu, ba maro. In mod normal menstruatia trebuia sa vina pe data de 24 iulie. Pe data de 23 iulie au început stările de greturi, stari de varsaturi, si dureri lombare, iar sânii sunt plini si măriți, parcă continuă să se mărească. As dori sa știu dacă poate fi vorba de o sarcină sau nu?? Nu am făcut test de sarcină, pt ca sangerarea aceea imi tot aminteste ca ar putea fi vrb.de menstruatie.
Multumesc mult!
4 comentarii
0
24-07-2022, ora 17:46
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna.
Test de sarcina la 3 saptamani dupa contact sau la o saptamana de la interzierea menstruatiei.
1
25-07-2022, ora 16:59
ioanabarboi
Nu este medic/terapeut
ioanabarboi
Mulțumesc frumos!
0
26-07-2022, ora 21:11
ioanabarboi
Nu este medic/terapeut
ioanabarboi
Buna!
Dar sangerarea aceea ce a fost atunci? Au trecut deja două zile, nici urmă de menstruatie, stările de rău continua, în special dimineața, sânii la fel, parcă se măresc si mai mult, ca i simt...
0
26-07-2022, ora 23:58
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca vreti sa aflati daca sunteti insarcinata faceti test de sarcina.
Daca vreti sa aflati cauza sangerarii in afara menstruatiei faceti ecografie intravaginala si consult ginecologic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Primele simptome de sarcină - apar la toate femeile?
  • Sângerarea de nidație
  •