nidatie sau menstruatie?

14-10-2017
Calinstc
Nu este medic/terapeut
Calinstc
Buna ziua! Am 36 de ani si vreau sa raman insarcinata. Ultimul control medical a fost in luna august. Am ambele ovare polichistice dar exista ovulatie si se observa si formarea corpului galben, un polip uterin de mici dimensiuni, care dupa spusele medicului nu afecteaza aparitia si dezvoltarea sarcinii. La recomandrea medicului iau MIO-SUN din luna iulie. In luna septembrie ciclul menstrual a debutat pe 11 septembrie si a durat 6-7 zile, ca o menstruatie normala la mine, contact sexual neprotejat am avut pe 17 septembrie. Pe 11 octombrie am avut o sangerare care a tinut inclusiv ziua de 12 octombrie apoi s-a oprit brusc.Aceasta a fost insotita de dureri ca la o menstruatie normala, sani mariti in volum si durerosi. Abdomenul este inflamat si simt o presiune in zona ovarelor. Dupa ce a incetat aceasta sangerare sanii au incetat sa fie durerosi dar abdomenul a ramas inflamat si se mentine aceea presiune. Am ameteli, greata in special dimineata, somnolenta... Am facut un test de sarcina care a iesit negativ.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul