nu imi vine menstruatia!!

02-11-2011
oana 2
Nu este medic/terapeut
oana 2
am o mare rugaminte in leg cu menstruatia luna trecuta mi a venit pe 25 iar luna acesta pana in ziua de azi nu mi a venit.am fkut sex dar protejat.. nu s a rupt prezervativul nu s a intamplat nimic dubios in schimb ma dor sanii am dureri la ovare ca si cum trebuie sa imi vina dar nu mi mai vine odata.mi am fkut un test si a iesit negativ..akumst fff speriata nu stiu ce sa mai fac luni vreau sa ma duc la un medic sa vad ce fac...dar pana atunci va rog sa ma sfatuiti st ingrijorata daca st insarcinata?o seara plakuta!
42 comentarii 12 Înainte ›
1
02-11-2011, ora 22:05
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Daca nu apare sangerarea zilele astea, duminica dimineata repeta testul de sarcina..Stai linistita, cred ca menstruatia va veni...
0
02-11-2011, ora 22:14
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu esti insarcinata, menstruatia va veni, ai rabdare si nu te mai stresa.
0
02-11-2011, ora 23:40
oana 2
Nu este medic/terapeut
oana 2
of nu inteleg de ce imi intarzie atat de mult.cred k st si racita...multumesc mult m ati mai linistit k eu deja ma gandeam la avort offf
0
03-11-2011, ora 01:50
mihai.86
Nu este medic/terapeut
mihai.86
Buna ziua, am si eu o mare problema.acuma 5 zile am facut dragoste (sex) protejat cu prietena mea iar prezervativul s-a rupt, mai exact rezervorul unde se aduna spermatozoizii. dupa aproximativ 12 ore a luat pastila de a 2 a zii Prima iar dupa alte 12 ore cealalta pastila, , dar ti-n sa precizez urmatoarele chestii : dupa circa...4 zile a gasit...bucatica lipsa de prezervativ...in lenjeria intima inconjurat de mult lichid alb, (asemanator spermei sau ceva de genu) CM ise terminase in data de 12 octombrie Iar urmatorul trebuie sa ii vina acuma pe data de 8 noiembrie iar nenorocirea s-a intamplat pe data de 28...seara cu 2 luni inainte mai luase inca odata pastila de a 2 a zii. Ma omoara stressul care sunt sansele de a ramane insarcinata ? sa imi fac griji sau ce sa fac ?
0
03-11-2011, ora 17:47
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu-ti fa griji, nu a ramas insarcinata. Nu e bine ca utilizeaza atat de des pilula de urgenta.
0
03-11-2011, ora 20:07
mihai.86
Nu este medic/terapeut
mihai.86
multumesc mult, m-ati mai linistit si promit ca o vreme (cel putin 1 an), nu va mai lua.
0
09-11-2011, ora 12:37
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
Foloseste si tu prezervative de calitate si ai grija sa le pui corect!
Bafta!
0
14-11-2011, ora 14:48
oana 2
Nu este medic/terapeut
oana 2
st un medic ff bun ati stiut k trebuie sa mi vina menstruatia duminica si chiar asa a fst..va multumesc mult!
0
09-02-2012, ora 15:07
no name06
Nu este medic/terapeut
no name06
Buna ! In urma cu cateva luni mai precis prin septembrie, am avut o relatie sexuala si dupa 2-3 zile mi'a venit ciclul, dar in urmatoarele 2 luni nu mi'a mai venit si am mers la doctor pentru ca aveam dureri mari de burta...si m'a consultat si eu inainte cu o zi sa merg am inceput sa iau duphaston si i'am zis si mi'a zis ca ar trebui sa iau in 3 zile dimineata si seara si dupa o saptamana o sa imi vina ciclul si asa am si facut si mi'a venit ciclul in decembrie si mi'a zis ca dupa ce termin cu ciclul ar trebui sa iau aticonceptionale Karisa si nu mi'am cumparat, am asteptat sa imi vina ciclul si in ianuarie si mi'a venit...credeti ca as putea sa iau si altfel de anticonceptionale inafara de cele prescrise de medic? cineva sa imi de'a un sfat, va rog !
0
10-02-2012, ora 14:41
oana 2
Nu este medic/terapeut
oana 2
am facut o prostie acum 2 saptamani el nu avea prezervativ si a bagat o singura data nu si a dat drumul a scos o imediat pt k iei venea credeti k am ramas inasarcinata?
0
13-02-2012, ora 00:32
marinelutza
Nu este medic/terapeut
marinelutza
Depinde in ce perioada a ciclului menstrual erai, pt ca daca erai in perioada ovulatiei e un semn de intrebare. Ca sa stai linistita fa-ti un test de sarcina.
0
05-03-2012, ora 17:05
adrianav
Nu este medic/terapeut
adrianav
Buna ziua!Am o mare problema...sau cel putin asa cred..Am 19 ani si imi fac griji, caci nu mi-a mai venit ciclul din decembrie, iar insarcinata nu sunt, caci nu am avut niciun act sexual.Nici nu stiu ce ar trebuii sa mai fac!Multumesc!
0
05-03-2012, ora 19:44
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
Eu te-as sfatui sa te duci la doctor...sau direct la un ginecolog!
0
08-12-2012, ora 22:30
dobrin andreea
Nu este medic/terapeut
dobrin andreea
buna ziua..am si eu o problema pe data de 30 noiembrie am facut dragoste cu iubitul meu (sex) dar am facut protejat (prezervativ) si pe 1 decembrie adica a 2 zi dupa ce am facut dragoste trebuia sa imi vina menstruatia si nu mi.a vnt niki in momentul de fata. mi.am facut un test de sarcina si mi.a iesit negativ.sunt fff stresata si vreau si eu sa imi spuneti daca sunt gravida sau ce se intampla de imi intarzie o saptamana...va rog mult de tot...va multumsc
0
24-12-2012, ora 17:00
ciocolata91
Nu este medic/terapeut
ciocolata91
buna, am si eu o intrebare la dumnevoastra daca ma puteti ajuta, luna trecuta undeva pe 22 noiembrie am intrerupt o sarcina cu pastile de atunci faceam teste si era negative, luna acesta inca nu mi-a venit ciclul, insa am pofte de mincare ca niciodata, si imi sunt sinii mariti, vome nu am, si dureri la fel, una ca urinez des, cine ma poate ajuta, pls
0
06-02-2013, ora 21:17
no name06
Nu este medic/terapeut
no name06
Buna ! Am o intrebare la dumneavoastra, nu mi-a mai venit ciclul de 2 luni aproape si nu stiu ce se intampla.. nu am mai avut contacte sexuale din luna octombrie - noiembrie daca nu ma insel si ultima data cand am avut contact sexual a fost protejat si in luna noiembrie mi-a venit ciclul si acum nu mi-a mai venit... nu stiu ce se intampla !! sunt foarte ingrijorata ca nu am senzatii de voma, nici ameteli ca si cum as fii insarcinata... ajutati-ma va rog mult ! astept raspunsul dumneavoastra cat mai repede. va multumesc mult!
0
05-03-2013, ora 13:15
doinitza25
Nu este medic/terapeut
doinitza25
Buna, am o problema legata de mentruatie.nu imi vine niciodata regulat, in ianuarie a venit pe 21 si a mers normal, iar in februarie nu am avut deloc si acum e martie deja si nu a aparut inca.Sex am facut protejat, nu au existat riscuri de a ejacula in mn, si totusi nu am mentrutie, desi sanii sunt tari si ma dor..cum credeti care este problema?
0
25-04-2013, ora 21:38
aada111
Nu este medic/terapeut
aada111
buna, as vrea sa ma ajute cineva si pe mine, in data de 7aprilie am avut contact sexual protejat cu iubitul meu, si in data de 14 trebuia sa imi vina menstruatia, iar azi suntem in data de 25 si nu mi-a venit, ma dor sanii de vreo saptamana am facut 2 teste de sarcina si amandoua au iesit negativ, as avea motive sa fiu ingrijorata in privinta unei sarcini ?
0
03-05-2013, ora 10:31
seven7
Nu este medic/terapeut
seven7
buna ziua. sunt intr o mare dilema. prietenei mele ii intarzie menstruatia azi suntem in 3. trebuia sa i fi venit. tin sa precizez ca a luat acum o luna pilula de a doua zi. sper ca nu i a dereglat cu nimic menstruatia. iar pe data de 28 am luat impreuna un test de sarcina si a iesit negativ.si ca sa fim siguri am mai luat un test de sarcina ieri pe data de 2 va rog frumos. sa mi raspundeti de indata..
0
23-06-2013, ora 22:59
gumaturbo
Nu este medic/terapeut
gumaturbo
Buna seara ! am si eu o problema pe data de 1 mai am facut (sex) cu prietena mea, nu mai stiu exact ce am facut !:(.. ia venit stopul pe 23 mai :D:X... dupa ce ia trecut stopul am mai facut de cateva ori (sex), protejat si ne protejat.. cam 90% sunt sigur ca nu am scapat in ea... acum sunte pe 23 inunie si nu ia venit stopu. acu cateva zile cam 6 zice ca o doare burta.. da ii trecea repede, o intrebem daca mai are si alte dureri ameteli greturi mai zis ca nu... acum stau in stres ca nu stiu ce sa ma fac vine stopu sau nu vine test de sarcina nu am luat, dar am sa iau maine, , - sa ma conving :( dar as vrea o parere de la voi e insarcinata sau nu.. si dc ii intarzie menstruatia ?? multumesc
0
20-08-2013, ora 11:56
mihaela0000
Nu este medic/terapeut
mihaela0000
buna ziua, pe 19 iulie am facut o intrerupere de sarcina iar ieri am facut 2 luni si tot nu am menstruatie, pe la incepultul lunii aceasta am avut o zi niste pete maro in rest nimic, exista medicament ceva pentru a veni menstruatia? multumesc anticipat
1
12-06-2014, ora 23:19
EleniStama13
Nu este medic/terapeut
EleniStama13
Buna!am 13 ani si mi a intarzia t menstruatia 2 luni si ma dor sanii la atingere.oare pentru ca urmeaza sa mi vine?ma puteti ajuta si pe mine va rog?!
0
10-07-2014, ora 13:10
Miry94
Nu este medic/terapeut
Miry94
Buna ziua.. am si eu o MARE PROBLEMA... Am intrerupt anticonceptionalele acum 2 luni.Luna trecuta pe 5 mi-a venit menstruatia insa acum suntem in 10 si inca nu mi-a venit. Ma doare burta, am toate simptomele ca si cum mi-ar veni dar nu mai vine odata... Oare am ramas insarcinata ? :(
1
19-08-2014, ora 00:36
gcool96
Nu este medic/terapeut
gcool96
Buna seara, as dorii sa ma ajutati va rog cu niste sfaturi !! Nu mi-a mai venit menstruatia de 3 luni si nu stiu ce sa fac. In timpul asta am facut dragoste neprotejat, dar prietenul meu nu a terminat in mine. Nu stiu ce se intampla cu mine, am mai avut probleme de genul si inainte sa.mi incep viata sexuala (ex: nu mi-a venit 2 luni, dar apoi mi-a venit si nu am mai avut probleme ) va rog sa ma ajutati, nu stiu ce sa fac. Mi-am facut test si a iesit negativ, sunt diaperata. Nu le pot spune alor mei pt ca vor inebunii, nu stiu ce sa fac :( !!!
0
28-09-2014, ora 17:24
maria..5
Nu este medic/terapeut
maria..5
Buna, ma numesc Maria pe data de 5 iunie in timp ce am avut menstruatia am avut o relatie sexuala neprotejata, dar nu a ejaculat in mine.In iulie menstruatia a intirziat cu 2 saptamini si mi sa inceput pe data de 17.In august mi s ainceput pe data de 12 si sa terminat pe data de 15.Iar luna asta inca nu mi-a venit.Ma tem foarte tare si nustiu ce sa fac.
0
04-10-2014, ora 21:38
BiancaManu
Nu este medic/terapeut
BiancaManu
Hei am fost dezvirginata dar totusi pana acum nu am avut niciodata ciclu desi am 16 ani.. e posibil acum dupa dezvirginare sa imi vina ciclul si sa continuie ? pentru ca mi.a curs sange si a continuat toata ziua..
0
05-04-2015, ora 16:33
geob7
Nu este medic/terapeut
geob7
Buna, sunt bianca si am 17 ani, am o problema. ultima data cand mia venit ciclu a fost pe data de 26 ianuarie. a trecut lunile trebuia sa imi vina pe 26 februarie nu mia venit, martie nici atata. am dureri de burta de spate, sanii, dar nimic. normal au trecut 35 de zile de cand nu mia venit. am avut contact sexual dar protejat, nu sa rupt prezervativul nu nimic. am facut un test saptamana trecuta si nu am nimic. ce se intampla:? dc intarzie atata...
0
17-06-2015, ora 04:13
Brmada
Nu este medic/terapeut
Brmada
Buna seara am 20 de ani e cam tarziu dar nu mai dorm noptile, cam de vreo 4 zile nu stiu ce sa fac ma cam panichez de fel, am facut sex neprotejat, am vorbit si cu prietenul meu suntem de 3 ani si nu ne permitem sa avem un bebe si mi-a spus ca nu si-a dat drumul in mine, dar nu mi-a venit de aproape doua saptamani am facut doua teste de sarcina unul sambata si unul joi si amandoua au iesit negative, si ma dor sani de parca mi-ar veni chiar nu stiu ce sa fac... si nu prea stau bine cu bani, si daca stiti daca am teimitere plateac ceva la consulatie, am nvoie de niste sfaturi va multumesc din suflet.
0
16-07-2015, ora 14:43
ykutza
Nu este medic/terapeut
ykutza
Buna ziua, ma confrunt si eu cu intrarzierea CM, luna trecuta mi-a venit pe data de 08.06.2015, iar luna aceasta trebiua sa-mi vina pe data de 07.07, si inca nu a venit nici pana acum, am facut 2 teste de sarcina si sunt negative, dar sincer sunt fff stresata nu stiu ce sa mai fac, va rog dati-mi un sfat, ar fi indicat sa merg la medic???Multumesc mult!!!
0
01-09-2015, ora 12:11
iulia 000
Nu este medic/terapeut
iulia 000
Am 16 şi nu mai sunt virgina şi stopul nu mi a venit de o luna(cred ca de la infecţii.P.S.mi sa mai întâmplat)după am întreţinut contacte sexuale cu prietenul meu neprotejat şi avem o bănuială ca a rămas ceva în mine, după 15 ore am luat o pilula iar după zile am făcut un test de sarcina care a ieşit negativ. Aşteptam să îmi vina menstruaţia dar nu a venit şi am mai făcut un test şi a ieşit negativ şi nu am prezentat nici un simtom de sarcina şi sunt 2 luni de când nu mi a venit stopul.(P.S. Am făcut testul cu 2 zile după ziua in care trebuia sa ini viba menstruaţie în a 2 luna). ce pot sa am? Aştept răspunsuri, mulţumesc frumos. "
Adaugă un comentariu / răspuns
42 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: