Nu imi vine menstruatia !

23-05-2013
pufilici
Nu este medic/terapeut
pufilici
Buna, am prieten de ceva timp, dar de aproximativ o luna intretinem relatii sexuale, (dupa jumate de an timp in care n-am mai intretinut eu relatii sexuale), am avut un asemenea contact cu 2 zile inainte de a imi veni ciclu, trebuia sa imi vina pe data de 21 mai, si deja mi-a intarziat 2 zile, sani imi sunt umflati si ma dor la atingere.De ce imi intarzie? sunt foarte speriata, ajutati-ma va rog, am facut si protejat si neprotejat, iar el sustine ca nu a lasat in mine, si nici eu n-am simtit nimic, ce se intampla? de ce imi intarzie?se poate sa imi intarzie de la faptul ca eu n-am ai avut relatii sexuale pe o perioada mai lunga de timp?Sa ma ajute cineva, va rog
3 comentarii
0
24-05-2013, ora 09:11
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Pufilici draga,
NU era mai bine DACA intrebai aici CUM sa te protejezi..
de folosirea prezervativelor ati auzit?
iti doresc sa-ti fie bine.
ASA vrei sa faci in fiecare luna?
0
24-05-2013, ora 12:10
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Eu cred ca o sa iti vina, sanii sunt durerori pentru ca trebuie sa iti vina menstruatia, practic prevestesc menstra. Nu te mai stresa.
Daca nu vine in urmatoarele 5 zile, atunci sa iti faci un test de sarcina insa daca prietenul spune ca nu a ejaculat inauntru, atunci esti OK.
0
24-05-2013, ora 22:16
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ pufilici

Se poate ramane insarcinata in orice zi a luni, chiar daca nu ejaculeaza inauntru, din cauza lichidului preseminal/preejaculator care contine spermatozoizi. De acela n-ai cum sa te feresti.
Dar daca ai menstruatia regulata, cu 2 zile inainte de menstra, nu te aflai in perioada fertila.
Slabe sanse sa fi ramas insarcinata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.