Nu mai pot misca piciorul stang

13-04-2016
Adisor23
Nu este medic/terapeut
Adisor23
Buna seara, numele meu Este Adrian si as dori sa aflu si eu daca Este posibil niste raspunsuri in legatura cu o problema a tatalui meu... Acum vreo 4 zile dintr-o data tatal meu nu a mai putut sa isi miste piciorul stang dar absolut deloc, are toate simturile active ( reflex, simte orice atingere, ) doar ca nu mai poate sa isi miste piciorul, l-am internati in spital acum 2 zile si ii se fac tot felul de analize dar fara raspuns, asa ca va rog din tot sufletul daca aveti vreo idee despre ce ar putea fii vorba sa imi lasati un mesaj, orice ar fii de ajutor, va multumesc anticipat!
1 comentarii
0
20-04-2016, ora 21:20
TheTruth
Nu este medic/terapeut
TheTruth
Tot felul de analize insemnand ce ?

Ati facut o radiografie de picior ? Tinand cont ca problema este locala

Ati facut un emg ? Sa vedeti conducerea nervoasa

A facut un rmn cerebral ? Poate fi de ordin neurologic aceasta parestezie.

A facut un rmn de coloana vertebrala? ( toata) - sau cel putin radiografie daca nu va permiteti si acest rmn de coloana. Poate avea legatua si cu afectiunile coloanei.

Sunt mai multe cauze de la care poate fi aceasta problema. Analizele de sange nu elucideaza mari mistere, e bine daca le-ati facut si au iesit bine, dar uneori, unii medici, se limiteaza...unii din lipsa de timp, altii din lipsa de interes, altii din necunoastere...pe scurt lipsa de profesionalism.

Daca vedeti ca nu ii intereseaza si nu va ofera trimitere spre aceste analize importante, faceti un efort ca si familie si incercati sa l faceti chiar daca, cu plata.

Daca astepti dupa ei, iti poti afla diagnosticul corect in 3 ani deacum incolo.

Sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.