nu stiu cand am ramas insarcinata

20-04-2009
ella23
Nu este medic/terapeut
ella23
am luat timp de 1 an harmonet antibebe iar prietenul meu a spus sa nu le mai iau ca oricum le iau degeaba pt ca el are o problema cu sperma si doar cu ajutor medical poate face un bebe.Deci am oprit pilulele.am facut sex neprotejat cu el aproape 2 ani iar acum ultima menstruatie a fost pe 7 martie(am ciclu regulat 28 de zile) dar a intarziat 1 sapt.urmatorul ciclu trebuia sa fie pe 3 aprilie, dar nu a fost.pe 4 aprile am facut sex protejat cu alta pers.prezervativul nu s-a rupt.Dupa cateva zile am luat 2 teste ambele pozitive.am fost la dr si nu a simtit la control sarcina.puteam sa raman insarcinata cand am facut sex protejat pe 4?la o ecografie se poate spune cu exactitate cate saptamani are?vreau sa pastrez sarcina daca e cu prietenul meu.eu cred ca e imposibil sa raman atunci cand trebuia sa-mi vina si am folosit si prezervativ.voi ce spuneti?multumesc
16 comentarii
0
20-04-2009, ora 08:10
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Pe 7 martie a fost prima sau ultima zi de sangerare?Si cate zile tine sangerarea la tine? 7 martie este data la care ti-a venit ciclul calculata cu tot cu intarzierea de 7 zile sau de fapt data ciclului este 14 martie?
0
20-04-2009, ora 16:37
ella23
Nu este medic/terapeut
ella23
da 7 martie a fost cu tot cu intarziere trebuia sa imi vina pe 1 martie.7 a fost prima sangerare iar menstruatia dureaza 3 - 4 zile.menstruatia a fost normala.prietunul meu spune ca 15% din spermatozoizi sunt. Ok.nu stiu cum se spune.multumes frumos si astept o parere de la dvs.o zi frumoasa
1
20-04-2009, ora 17:15
ella23
Nu este medic/terapeut
ella23
da 7 martie a fost cu tot cu intarziere trebuia sa imi vina pe 1 martie.7 a fost prima sangerare iar menstruatia dureaza 3 - 4 zile.menstruatia a fost normala.prietunul meu spune ca 15% din spermatozoizi sunt. Ok.nu stiu cum se spune.multumes frumos si astept o parere de la dvs.o zi frumoasa
0
20-04-2009, ora 17:37
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu, daca esti insarcinata tatal copilului nu poate fi decat vechiul tau prieten.Nu aveai cum sa ramai gravida in aprilie.Dar daca il ai ca prieten de cativa ani si mai vrei sa si pastrezi copilul daca este al lui, de ce-l inseli??? Daca si el ar face ce faci tu? La sfarsitul lui aprilie sa-ti mai faci un control.Numai bine!
0
20-04-2009, ora 17:53
ella23
Nu este medic/terapeut
ella23
nu stiu... Atunci ne-am certat.va multumesc mult.la fel ma gandeam si eu.invatatura de minte.
0
22-04-2009, ora 20:13
f0o0x0
Nu este medic/terapeut
f0o0x0
daca am facut sex neprotejat inainte cu o zi de menstruatie, iar menstruatia mi-a venit normal, cu intarzieri de 1-2zile, timp de 4luni, dar cantitativ mai putin, pot fi insarcinata?
0
23-04-2009, ora 06:03
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu.
0
20-07-2009, ora 14:30
sebastiana.w
Nu este medic/terapeut
sebastiana.w
buna, ma numesc sebastiana si e prima oara cand intru pe acest site.Sunt nelamurita intr-o privinta si vreau, daca puteti, sa ma lamuriti si pe mine.Prietenul meu e meneger de fotbal si a fost plecat timp de 10 luni dar, o data pe luna venea acasa.Ultima oara cand am intretinut relatii sexuale cu el a fost cand a venit pe 2martie si a plecat pe 4 sau pe 5, nu mai stiu exact.Mie mi-a venit menstruatia in ziua cand a plecat, m-a tinut cam 2-3 zile, la mn fiind nenormal, iar dupa o sapt cam, mi-a venit ca un lichid roz, tot 2 zile am avut.Cand a plecat ne-am certat si ne-am despartit.Aproximativ cam la o saptamana, am cunoscut pe cineva dar nu a mers decat 2 saptamani.La sfarsitul lunii aprilie am aflat ca sunt insarcinata in 7 saptamani i-am spus si ne-am impacat.De atunci stau si ma gandesc daca oare o fi al lui?ajutati-ma va rog
0
29-07-2009, ora 15:38
sebastiana.w
Nu este medic/terapeut
sebastiana.w
in fiecare zi ma uit sa vad daca nu s-a scris cv dar nimic.Vreau dor sa stiu daca imi puteti da un rasp sau nu.MULTUMESC
0
11-04-2010, ora 11:22
Boghiy
Nu este medic/terapeut
Boghiy
Am si eu o intrebare dak poate cineva sa ma ajute.va rog mult
un doctor ginecolog poate spune cu exactitate cand a ramas prietena gravida dak e tistanta intre raporturile sexuale de 2-3 zile? adik dak sa intamplaat pe 21 -sau pe 24 sa ramanainsarcinata va rog mult ajutatima
0
11-10-2010, ora 14:30
iooo
Nu este medic/terapeut
iooo
buna ziua am zi io o intrebare sunt insarcinata si nu stiu cand am avut ultima menstruatie.doctorul o sa vada cate sapt am???????astept raspuns va multumesc
0
11-11-2010, ora 11:34
1983-elenuca
Nu este medic/terapeut
1983-elenuca
buna ziua...am si eu o intrebare putin mai dificila, insa m-as bucura tare mult dak m-ati putea ajuta cu un raspuns cat mai repede.am ramas insarcinata, iar pe 4 iunie am pierdut sarcina, avort spontan(mi-am dat seama la toaleta, iar apoi facand un test de sarcina care a aratat k nu mai sunt).ultimul contact l-am avut cred k pe 18-20 iunie cu tatal copilului, care apoi a plecat in italia definitiv.pe 3 iulie mi-a venit ciclul si m-a tinut 3 zile, apoi m-am impacat cu fostul meu prieten si pe 30 iulie am aflat k sunt gravida iar.este posibil sa fiu cu fostul, de la contactul din iunie???sau este imposibil???va rog din suflet sa-mi raspundeti urgent...nu as vrea sa fac o greseala...luna viitoare am nunta si nu vreau sa-mi bat joc de nimeni.deja am 4 luni acum.va multumesc mult!!!astept raspuns!!!
0
11-11-2010, ora 11:37
1983-elenuca
Nu este medic/terapeut
1983-elenuca
as vrea sa mai intreb dak exista vreun ecograf care poate spune cu exactitate in cate luni si zile sunt gravida???sau vreun test ceva?
multumesc!!!o zi buna!!!
0
22-11-2010, ora 09:40
ClaudiaSB
Nu este medic/terapeut
ClaudiaSB
Exista ecografe care in functie de evolutia sarcini in spune in cat timp esti, adik medicul iti spune dupa masuratorile care le face la ecograf, mai multe nu stiu ce sa iti zic.
0
18-04-2019, ora 21:46
Flavia Alexandra
Nu este medic/terapeut
Flavia Alexandra
Buna seara, sunt insarcinata si as vrea sa stiu mai exact cand a avut loc conceptia cand am ramas gravida...ultimul ciclu a fost pe 12februarie!
Multumesc si sper ca cineva sa ma ajute!
0
05-05-2019, ora 21:39
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
Bună Flavia, aici contează momentul când ai fost la ovulație, asta poate fi începând cu ziua 5 de la sfârșitul ciclului menstrual și pana în ziua 23! Deci în zilele astea!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sarcina săptămâna 1
  • Sarcina săptămâna 2
  • Sarcina săptămâna 3
  • Sarcina săptămâna 4
  • Sarcina săptămâna 5
  • Sarcina săptămâna 6
  • Sarcina luna II
  • Sarcina luna III
  • Menstruația peste sarcină
  •