Nu stiu nici acum ce s-a intamplat cu mine.

11-12-2006
kta87
Nu este medic/terapeut
kta87
Acum un an la liceu in timpul orei am simtit o durere groaznica in jurul rinichiului drept, am iesit de la ora si am lesinat in baie, dupa ce am revenit ma-m intors in clasa, dar in fata clasei iar am lesinat, au venit asistentele, am revenit si iar am lesinat.Am lesinat de vreo 4 ori, cand mi-am revenit durerea era tot asa de puternica.Ma-m dus la medicul de familie si Fara a ma trimite la analize mi-a spus ca am o infectie urinara, m-am dus acasa am varsat, dar durerile au ramas pana seara>Poate au facut medicamentele efect.Dupa cateva luni m-am dus de curios la un ecograf unde spre surpriza mea d-l Dr.mi-a spus ca am o malformate la rinichiul drept, dar nu putea veni din cauza aceasta si ca aceasta malformatie este din nastere si ca dim 10 oamen 8 au o asemenea malformatie, din cauza lesinurilor m-a trimis la neurolog unde mi s-a facut un EEG si totul in ordine, doar o mica lipotemie.Nu pot explica si nu inteleg ce sa intamplat atunci si ce am daca am ceva.Va rog raspundeti-mi.
2 comentarii
0
12-12-2006, ora 00:00
Dr. Adina Mester
Identitate neconfirmată
Dr. Adina Mester
Informatiile sunt mult prea putina si prea neclare.Totusi este posibil sa fi avut o mica pietricica la nivelul rinichiului pe care ai eliminat-o atunci(se justifica prin prezenta malformatiei renale, a durerii puternice, varsaturii, etc.)Nu specifici ce malformatie ai.In orice caz este bine sa-ti mai verifici rinichii prin ecografie si ex.sumar de urina.
0
18-12-2006, ora 00:00
kta87
Nu este medic/terapeut
kta87
Multumesc mult penpru raspuns.As avea nevoie urgent de raspuns.Unchiul meu este bolnav de inima(angina pectorala), in iunie iau fost implantate doua stenturi, de atunci relatv se simte bine, dar a aparut de curand o problema de ficat.Se balon foarte tare Il durea ficatul.Am facut primele analize si ia iesit ca ar avea hepatita, la testele de Hepatita Ia iesit negativ, deci hepatita nu are TGO-19, TGP-14 si ce ia iesit rau este Gamma-GT-153.Medicul lui este in concediu, suntem nedumeriti, ce se intampla, va rog raspundetimi cat mai repede posibil.Ce sa facem, ce nu este bine, ce boala este acesta daca este boala.Multumesc ca ma ajutati.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Obiceiuri nocive pentru rinichi și cum îți poți proteja rinichii
  • Verificarea rinichilor - analize, teste și investigații (explicare rezultate rinichi)
  •