O alta intrebare despre Postinor :(

26-08-2008
onutzab
Nu este medic/terapeut
onutzab
Locuiesc in Olanda.
Am mai folosit postinor 2 in Romania.
Insa acum 7 zile am avut contact neprotejat, la mai putin de 48 de ore am luat pastila(38 ore).Insa mare mi a fost mirarea ca aici nu sunt 2 pastile ci doar 1 in pachet(postinor 1500 se cheama).Este posibil doar una sa te scape de sarcina?
Sunt foarte confuza pentru ca dupa ce am luat o(cam acum 5 zile)nu mi a venit ciclu.Oare trebuia sa iau doua tablete?Era numai una in pachet. :((
Sunt disperata deoarece mai am un copil de 1 an iar timpul pentru al 2 lea nu ar fi acum.:(
Trebuie sa imi fac griji?Sunt gravida?Sau nu e neaparat sa ai ciclu imediat dupa Postinor?Va rog ajutati-ma cu un raspuns.

Multumesc mult, Oana
2 comentarii
0
26-08-2008, ora 00:00
tudora
Nu este medic/terapeut
tudora
o pastila e de ajuns daca numai una era aceste pastile sunt destul de puternice si si isi fac efectul in procent de99% si chiar peste deci sansele sa fi ramas sunt aproape nule dar acest postinol nu trebuie luat foarte des deoarece uneori provoaca dereglari hormonale cea ce s-ar putea si in cazul tau si griji nu trebuie sa-ti faci caci ciclul o sa vina dar cu intarziere probabil
0
26-08-2008, ora 00:00
stella13284
Nu este medic/terapeut
stella13284
S-ar putea ca postinorul acesta ce l-ati luat sa fie mai concentrat decat postinor 2 ce se gaseste la noi ( 0.75 mg levonorgestreL). Cum a zis si doamna de mai sus mai provoaca dereglari hormonale, eu zic ca puteti fi sigura pe eficacitatea lui.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul