Oare sunt însărcinată ?

09-12-2018
Hxhvbvjbnb
Nu este medic/terapeut
Hxhvbvjbnb
In luna octombrie mi-a venit menstruatia pe 17, iar pe data de 27 am avut contact sexual neprotejat, dar actul a fost anal. Iar apoi am mai avut contact pe 29, 31, si am mai avut si pe 5 noiembrie, dar acestea au fost protejate. Problema cea mare e ca... a fost in graba si nu sunt sigura daca prezervativul a ramas intact. Chiar nu stiu, nu stiu daca nu s-a rupt. Apoi mi-a venit menstruatia pe 9 noiembrie si m-a tinut pana pe 15. De data asta a fost foarte abundenta si prelungita (nu m-i s-a mai intamplat). Iar acum am asteptam sa imi vina azi, si n-a venit. Daca mi-a venit menstruatia luna trecuta, asta nu inseamna ca pot gravida, nu ? Stiu ca atunci cand ramai, ai doar cateva picaturi la inceput. Dar daca eu am avut o menstruatie abundenta si prelungită nu inseamna ca am ramas, nu ? Mai precizez si faptul ca acum 3 zile m-au durut sanii (de cand am menstruatie, niciodată nu am avut simptomul asta, aveam doar crampe si uneori anemie" doar atat) Eu am o menstruatie neregulată. Deci, asta e de la hormoni, nu ? Imi va veni si luna aceasta ?
2 comentarii
0
11-12-2018, ora 14:29
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

fara un test de sarcina este imposibil de pus un diagnostic, va recomandam sa efectuati un test de sarcina pentru a elimina posibilitatea unei sarcini

O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes
0
18-12-2018, ora 20:30
Cristina2700
Nu este medic/terapeut
Cristina2700
Domna doctor, as avea si eu o intrebare urgenta! Am facut o grămadă de teste de sarcina dupa contactul sexual neprotejat si toate au iesit negative. Ultimul test l-am facut dupa 9 saptamani de la contact. Credeti ca dupa un test negativ la 9 saptamani mai sunt sanse sa fiu insarcinata? Va rog sa imi radspunde-ti! Va multumesc !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul