Oare sunt insarcinata?

30-12-2012
Isabela1993
Nu este medic/terapeut
Isabela1993
In data de 17 decembrie am suferit un avort prin aspiratie...La doar o saptamana si 3 zile am facut sex neprotejat, dar nu a ejaculat in mine.Am tot auzit ca poti sa ramai insarcinata si daca acesta nu ejaculeaza in tine...sunt in dubii si ma tot gandesc cum este posibil, sincer. In acest moment as avea 5 zile de la contactul sexual neprotejat..Acum, ma doare foarte tare ovarul drept si am o scurgere care mai contine si sange si nu stiu de la ce poate sa fie.Va rog sa ma ajutati cu niste raspunsuri.Multumesc.
5 comentarii
0
30-12-2012, ora 23:14
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
NU STII?..
oare medicul care, a facut avort prin aspiratie
NU
ti-a zis cate zile sa "faci pauza"?!?
parere:
mergi la un control..
si
atentie la neatentie in Noul An
pe care ti-l doresc cu bine si iubire!

of.numai mama sa nu fii..
0
30-12-2012, ora 23:22
Isabela1993
Nu este medic/terapeut
Isabela1993
Sincer nu mi'a spus.asta sper si eu...Multumesc la fel!
0
30-12-2012, ora 23:25
Isabela1993
Nu este medic/terapeut
Isabela1993
Sincer acum lasand durerea la o parte si alte probleme...ma intereseaza mai mult sa nu fi ramas iar insarcinata, desi nu ar avea cum, dar na...
0
31-12-2012, ora 00:57
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
hmmmm...Si cum ai ajuns la concluzia ca n-ai putea ramane insarcinata?Cauta cuvantul INCONSTIENTA in dictionar!!! Cum Dumnezeu poti trece printr-un avort si dupa aceea sa ai iar relatii sexuale neprotejate? Daca ai ramas din nou insarcinata apelezi din nou la avort?
Du-te la medic, rezolva-ti problemele si roaga-l sa-ti tina o lectie de educatie sexuala(poti ramane insarcinata si daca nu ejaculeaza in tine)
p.s Sunt atatea metode de contraceptie incat chiar nu inteleg de ce se ajunge la avort. Va mirati de ce ulterior va doriti copii si nu-i puteti avea.
0
01-01-2013, ora 10:40
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ Isabela1993

Da, poti sa ramai insarcinata, chiar daca el ejaculeaja in afara.

Deoarece inainte de ejaculare, in timpul actului sexual, barbatul elimina lichidul preejaculator care contine spermatozoizi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: