oare sunt insarcinata? urgentt!!!

28-06-2011
Karla2
Nu este medic/terapeut
Karla2
Buna seara! In luna aceasta nu m-am protejat deloc cand am avut contact sexual cu prietenul meu si trebuia sa imi vina CM acum 3 zile, dupa calculele mele. Ultima data mi-a venit pe 27 mai. Este posibil sa fiu insarcinata? tin sa precizez ca ma dor decat sanii si imi este foame din 5 in 5 min, in rest totul este ok.
Astept raspunsul d-voastra, urgent!!!!
Multumesc!
13 comentarii
0
28-06-2011, ora 20:25
Karla2
Nu este medic/terapeut
Karla2
dar nu este nimeni pe aici ca sa imi raspunda si mie ???
0
28-06-2011, ora 20:40
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Pai depinde in ce zile ai fact-o neprotejat, daca era in perioada de oculatie (aprox.9-17 zi).
Fa-ti un test de sarcina, iei de la farmacie, e ieftin, cel mai bine il faci cu urina de dimineata.
Succes!
0
28-06-2011, ora 20:40
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
ovulatie*
0
28-06-2011, ora 20:44
Karla2
Nu este medic/terapeut
Karla2
nu mai stiu sigur in ce zile am facut-o dar de vreo 2 ori s-a scurs sperma. o sa imi iau un te
0
28-06-2011, ora 20:44
Karla2
Nu este medic/terapeut
Karla2
o sa imi iau un test si sper sa iasa pozitiv...
Multumesc pentru raspuns!!!
0
28-06-2011, ora 21:19
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Daca esti insarcinata, iese pozitiv, , , daca nu e sarcina, iese negativ, , , , Citeste bine ce scrie pe instructiunile testului!
0
28-06-2011, ora 21:23
Karla2
Nu este medic/terapeut
Karla2
stiu care e treaba cu pozitiv / negativ... ca mi-am mai facut un test acum 2 luni. oricum iti multumesc...
0
28-06-2011, ora 23:37
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
daca iti ies 2 liniute freze sau rosii esti gravida. trebuie sa iti iasa in ambele casute cate una. daca iti iese doar una nu esti. dar daca iti doresti asa mult un bebe poate o sa ai unu. s-ar putea sa fii gravida. fa-ti un test si vezi ce iese sa ne anunti si pe noi daca esti mamica!!!!!!!!
0
29-06-2011, ora 11:29
Karla2
Nu este medic/terapeut
Karla2
mi-am facut testul barza si a iesit negativ :(((((
0
29-06-2011, ora 13:45
diana dina
Nu este medic/terapeut
diana dina
nu te supara, nu intodeauna sau intr-o luna poti ramane gravida, trebuie sa fi relaxata, si sa ai rabdare va venii!!!mult succes!
0
29-06-2011, ora 14:06
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
nu dispera mai incearca si poate intr-o luna intri in cercul de mamici. sanatate multa si sa iti dea dumnezeu un bebe frumos si sanatos
0
29-06-2011, ora 16:04
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Testul este concludent, la 3 saptamani de la contactul sexual cu risc si la 7 zile de intarziere a menstruatiei..daca iti mai intarzie, mai fa unul...
0
02-03-2016, ora 19:17
margabodnariu@yahoo.ro
Nu este medic/terapeut
margabodnariu@yahoo.ro
Buna ziua.Luna trecuta mia venit menstra pe 25 si dupa ce mi-a trecut am inceput sa am simptome(greata, ameteli, imbalonari, pofte, urinari frecvente etc)totusi am facut 3 teste si au iesit negative dar menstra inca nu mia venit!Ma doare burta de cateva zile si sanii.Credeti ca e posibil sa fi ramas insarcinata?Eu si sotul ne dorim foarte mult un bebe?Nu am mai facut din nou alt test pentru ca m-am saturat sa vad doar o liniuta!Ma poate ajuta cineva cu un sfat!Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •