OMICRAL ÎN SARCINA!

03-01-2016
vanessa0078
Nu este medic/terapeut
vanessa0078
Bună seara ! Am şi eu o întrebare ! săptămână trecuta am luat Omicral de 100 împreună cu Omez 3 zile ( mai exact luni pe data de 28 ). Astăzi am aflat ca sunt însărcinată. Ultima menstruaţie a fost pe data de 30 Noiembrie. Îmi poate afecta copilul acest antibiotic pe care l-am luat ??Sunt foarte neliniştită pana ajung la un medic !Va mulţumesc frumos !
2 comentarii
0
17-05-2017, ora 17:57
Lori1987
Nu este medic/terapeut
Lori1987
Buna, am aceeasi problema ca si tine. Am luat omicral 3 zile si acum am aflat ca sunt insarcinata. Am probabil 4 -5 saptamani si am luat pastilele cam acum 2 sapt. Ti a afectat in vreun fel sarcina omicralul? Sunt speriata pana ajung la un control si aflu.Multumesc!
0
05-02-2018, ora 03:45
Doraaaa
Nu este medic/terapeut
Doraaaa
Buna ! Va rog, imi spuneti cum sunteti si ce v-am spus medicul. Si eu am luat omicral 3 zile de două ori pe zi, când eram la ovulație. În prospect scrie (dar am citit prea tarziu) ca este recomandat sa nu raman însărcinată două luni după încetarea tratamentului. si sunt tare speriată. Va rog din suflet sa imi răspundeți!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul