Operatie de by-pass aorto bifemural

04-03-2014
nicos54
Nu este medic/terapeut
nicos54
In urma cu cinci luni am fost operat de bypass aorto bifemural operatia fiind reusita. La piciorul stang unde circulatia sanguina era 0 s-a relizat revascularizarea. Problema este ca simptomele pe care le aveam inainte de operatie nu s-au ameliorat ba chiar s-au accentuat dupa operatie. Ma refer la usturimi, intepaturi, socuri electrice, presiune dureroasa in laba piciorului, neputinta de a avea control asupra ei ( este amortita ), senzatia ca laba piciorului nu-mi apartine. Chirurgul care m-a operat mi-a recomandat sa merg cat mai mult pe jos dar dupa ce parcurg o anumita distanta incepe sa ma usture talpa sa ma intepe si sa ma arda, si din aceasta cauza nu pot merge prea mult fiind nevoit sa ma opresc. Va rog sa-mi spuneti daca exista remediu pentru aceste dureri deoarece imi creaza o stare foarte neplacuta de nervozitate de nesiguranta si un stress continuu, motive din care cauza nu sunt in stare sa ma concentrez si sa-mi rezolv problemele de zi cu zi.
Multumesc,
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul