Operatie de bypass

13-02-2014
mariussrazvan
Nu este medic/terapeut
mariussrazvan
salut
tatal meu are 56 de ani a fost internat in ploiesti i sa facut coronarografia si i sa spus ca are artera principala infundata 60 % dupa care l-au trimis acasa ca nu are ce sa-i faca. imi poate spune si mie cineva ce trebuie sa fac in acest moment ca au spsu ca ar trebui operat pe cord deschis sa-i faca bypass (cat ar costa o astfel de operatie si unde ar trebui sa se opereze si ce pasi trebuie sa parcurga ca sa ajunga la spitalul respectiv ca noi suntem din sinaia si ne indruma spre spitalul fundeni credeti ca este bine la spitalul fundeni. ? la brasov nu stitti se fac operatii?
4 comentarii
0
13-02-2014, ora 16:36
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
O SATI DAU MESAJ PE PRIVAT IN LEGATURA CU INTREBAREA TA.
0
21-02-2014, ora 08:47
debora1
Nu este medic/terapeut
debora1
buna ziua,

eu va recomand institutul inimii Cluj, unde se poate pune stent daca are o singura artera obturata. costul lui difera de la caz la caz, poate fi si gratuit daca exista tipul respectiv pe stoc, sau se poate cumpara si apoi se deconteaza de catre casa de sanatate sau pur si simplu sunt care nu se deconteaza, doar acolo veti sti. va spun ca unul care am fost pe acolo. din pacate eu trebuiesc operata, nu se poate rezolva prin stentare.
multa sanatate.
0
23-02-2014, ora 10:27
mariussrazvan
Nu este medic/terapeut
mariussrazvan
ms mult de sfat
0
02-03-2014, ora 23:06
peter_17
Nu este medic/terapeut
peter_17
incearca la Clinica de Chirurgie "Sf. Gheorghe" din Arad unde consulta si opereaza prof. Galajda Zoltan, care este seful clinicii de chirurgie cardiovasculara din Debrecen si face inclusiv reconstructii de valve. Tel. 0257 338 498
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: