orgasm fara placere

21-03-2015
alex51
Nu este medic/terapeut
alex51
Salut, am 28 de ani si recent am observat ca la masturbare ajung la un orgasm foarte slab fara eliminare de sperma. Fac tratament cu rivotril si seroquel pentru anxietate, care merge foarte bine. Ce sa fac oare? Ce ma sfatuiti?
8 comentarii
0
25-03-2015, ora 00:43
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sa nu te mai masturbezi si sa mergi la medicul Urolog.
0
03-04-2015, ora 21:57
erica10
Nu este medic/terapeut
erica10
salut, am 25 ani si nu simt placere cand fac sex.Ce ma sfatuiti?
0
06-04-2015, ora 12:09
erica10
Nu este medic/terapeut
erica10
Buna ziua. Am 25 ani.Sunt impreuna cu o fata de 6 ani si-n tot acest timp nu am simtit placere facand sex.Ea vrea sa ne mutam impreuna dar as vrea mai intai sa rezolv aceasta problema a mea. Nu am avut nici o boala afara de o operatie de hernie la 1 an. Ce ma sfatuiti?
0
10-04-2015, ora 13:51
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
@alex - din pacate afectiunea pentru care iei tratamentul e cea care sta la baza situatiei tale. E posibil ca daca reduci din frecventa cu care te autosatisfaci sa constati o ameliorare.

Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata familiala & profesionala
0
10-04-2015, ora 13:52
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
@eric(a) -banuiesc bine ca esti baiat si nu fata? sunt importante mai multe aspecte. In primul rand daca ai erectii dimineata sau nu?...si daca ai orgasm uneori si cat des/rar se intampla asta?

Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata familiala & profesionala
0
14-04-2015, ora 18:33
erica10
Nu este medic/terapeut
erica10
Da, am erectii si orgasm, placere la finele partidei de sex. In schimb in timpul partidei de sex nu simt nici o placere (sunt o statuie in pat).
Si da.Sunt baiat.
0
14-04-2015, ora 21:47
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Problema ta eric e probabil una de natura psihologica si sunt multe aspecte de discutat. Iti sugerez sa apelezi la psihoterapie pentru a-ti da seama ce sta la baza lipsei tale de placere in timpul actului sexual.
0
15-04-2015, ora 13:51
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Posibil sa ai inceput de depresie. Cerceteaza pe net informatii despre simptomele depresiei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mituri despre masturbare
  • Tipuri de orgasme
  •