oua de prepelita

27-06-2012
teonia
Nu este medic/terapeut
teonia
Deoarece am suferit tratamente de chimio-radioterapie si trebuie sa urmez tratament medicamentos toata viata am folosit in trecut cura de oua de prepelita care mi-a prins foarte bine.M-am simtit foarte energica si nu am mai avut pb nici cu sistemul imunitar reusind sa trec peste iarna fara gripa, viroze, etc, inainte acestea fiind prezente chiar si vara.
Acum pe 14 mai am suferit o colecistectomie si as dori sa stiu daca pot relua acasta cura, prepelitele fiind crescute de parintii mei la munte in mod ecologic.
De asemenea acolo avem catina pe care o luam dimineata pe stomacul gol, pot sa mai fac astfel de cure? Avand livada de meri, pruni, caisi, ciresi precum si zmeura si capusuni totul ecologic ce am voie sa mananc intrucat intentionez sa plec acolo.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

25-02-2021, ora 09:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Apetit Block Sinetrol
Apetit Block Sinetrol reduce pofta de mâncare și accelerează metabolismul.
Veți observa că nu veți mai putea mânca aceeași cantitate de mâncare ca înainte și poftele dispar. Acțiunea Sinetrol® se bazează pe mecanismul său unic de acțiune: tehnologia Fat Shredding® (distrugerea grăsimilor).
Detalii aici  >
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Consumul de ouă nu este asociat cu riscul cardiovascular
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.