Ovare polichistice - pot ramane insarcinata?

09-01-2019
cris3007
Nu este medic/terapeut
cris3007
Buna ziua!as dorii sa aflu daca am ovare polichistice pot ramane insarcinata?am auzir de acidul folic ca ar ajuta, si as dorii sa iau si eu ca sa pot ramane insarcinata, ce gramaj pot lua? si cate zile pe sapt. ne dorim foarte mult un bebe.as dorii un rasp.va multumesc
2 comentarii
0
10-01-2019, ora 17:50
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

in conditiile in care va doriti un copil va recomandam sa consultati un medic ginecolog care sa va indrume mai ales ca este important sa faceti si anumite analize premergatoare unei sarcini,

O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes
0
28-01-2019, ora 10:00
Silvia777
Nu este medic/terapeut
Silvia777
Buna.sunt noua pe acest forum si doresc sa adresez o intrebare intr-o sectiune potirivita. Am inceput un tratament cu Duphaston dupa 8 luni de incercare de a ramane insarcinata si din cauza deficientei de progesteron dovedita la analizele hormonale. Va rog sa imi spuneti dupa cat timp pot spera la un bebe dupa acest tratament. Am tratamentul pentru 6 luni din ziua a 15 cm pana in ziua 24 cm, avand un cm de 34-35 ze zile. Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul