Ovare polichistice? HELP!

14-12-2017
NicoleBianca
Nu este medic/terapeut
NicoleBianca
Buna ziua! Am suferit de anorexie timp de 1 an de zile. Printre efectele secundare ale acestei boli se numara si amenoreea cu care am ramas chiar daca m-am ingrasat.Dupa mai multe analize mi s-a pus diagnostic de sindrom de ovare polichistice. Ginecologul asa sustine, insa endorinologii sustin in urma analizelor de hormoni (doar progesteronul e scazut, restul sunt ok) ca nu am neaparat acest sindrom. Am administrat Duphaston de 2 ori, insa fara succes. Dupa ce am luat aceste pastile am inceput sa ma simt tot rau, ameteli, lipsa de concentrare...Acum am inceput sa iau momentan gemoderivat de mladite de zmeur si ceai de coada soricelului si cretisoara. Ma ajuta in asa ceva? Ce sa fac? Va rog sa ma ajutati!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

02-03-2020, ora 09:50
Publicitate ROmedic
Administrator forum
TBIPay
Aveţi adesesa pacienți care amână tratamentul deoarece nu își permit costul serviciilor medicale?
Oferiți pacienților opțiunea de a avea grijă de sănătatea lor ACUM și de a gestiona plata MAI TÂRZIU prin TBIPay. Deveniți partener TBI și beneficiați de soluții inovatoare pentru cabinet/clinică. Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Menopauza
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.