palpitatii in timpul sarcini?? pot naste normal?

28-11-2010
miha87
Nu este medic/terapeut
miha87
Va rog mamicii daca si voi ati trecut prin ce trec eu sa-mi dati un sfat.sunt insarcinata in 34 de sapt, din senin mai ales noaptea am palpitatii atat de rele incat simt ca ma sufoc dureaza cateva min chiar si 15 min.transpir, imi vine sa vomit, tremur..etc, si inainte de a ramane insarcinata aveam palpitatii dar nu asa dure, mi-am facut EKG, analize ptr glanda tiroida sunt ok, acum m-am programat la o ecografie la inima. Sa fie emotiile, teama de a naste, stresu?sunt si o fire panicoasa ce sa fac??as vrea sa nasc normal dar nu stiu cum reactioneaza inima efortului si emotiilor.astept un rasp.va rog din suflet.
3 comentarii
0
28-11-2010, ora 17:41
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Va confruntati cu niste simptome de anxietate, dar medicamente nu puteti lua pentru ca sunteti insarcinata.
Incercati cu ceai de tei, la nevoie.

Fara stres si fata emotii in aceasta perioada.

Cu pace, multa sanatate si liniste sufleteasca va doresc,

Clara
0
29-12-2010, ora 15:56
alina23mai
Nu este medic/terapeut
alina23mai
Buna Mihaela! Si eu am fost insarcinata si am nascut acum 3 luni si jum., dar pe perioada sarcinii am evitat sa ma gandesc la nastere deoarece eu sunt cam fricoasa si stiam ca nu mi-ar face bine sa ma gandesc cum ar fi, mai ales ca vroiam sa nasc normal. Nici macar cand s-a apropiat momentul nasterii nu ma gandeam la cum va fi. Asadar, si cu ajutorul lui Dumnezeu, am nascut foarte repede, cred ca in 2 min. copilul a fost afara si a fost prima nastere. Chiar daca m-a durut in timpul nasterii, a durat putin si a trecut repede. Ceea ce vreau sa-ti spun este ca nu are rost si nu-ti face bine sa te gandesti inainte la momentul nasterii. Fii vesela si optimista si totul va fi bine, vei vedea.
Iti doresc un bebe sanatos si frumos, nastere usoara si un an nou cu bine!
Multa sanatate!
0
29-12-2010, ora 15:57
alina23mai
Nu este medic/terapeut
alina23mai
Am uitat sa-ti spun ca si eu aveam palpitatii noaptea, si inainte si in timpul sarcinii, dar am nascut normal, ca nu a fost nimic grav.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Palpitații - când ar trebui să-ți faci griji?
  •