Pana cand apar simptome covid?

18-11-2020
FRN 79
Nu este medic/terapeut
FRN 79
De vineri ma simt foarte rau, sâmbătă si duminica am facut o singură dată febra 37, 8 dar parca as dormi tot timpul, transpir foarte mult. Luni am sunat la dr.de familie si l-am rugat să îmi dea un antibiotic, mentionez ca iau si medicamente de tensiune, si ma programat la testare. Aseară au venit și miau luat testul dar rezultatul nu a venit încă. Nu mai am nimica doar ca mai sunt putin obosită. Nu am nici un simptom, am gust și miros, nu tusesc, nu ma doare capul, ma mai doare spatele. Intrebarea mea este daca rezultatul vine pozitiv pot sa mai apara simptome de covid? Va multumesc mult.
Echipa ROmedic susține vaccinarea COVID-19.
5 comentarii
0
21-11-2020, ora 14:54
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Febra poți s-o faci și de la altceva, dacă ești bine, așteaptă rezultatul testului. Poate a fost o simplă răceală și gândul că ai putea avea covid te-a stresat foarte tare și ți-a accentuat starea.
0
21-11-2020, ora 15:16
FRN 79
Nu este medic/terapeut
FRN 79
Va multumesc mult pentru raspuns. Testul a ieșit pozitiv dar in afara de transpiratie nu mai am alte simptome. Chiar sincer sper sa nu mai apara altele. Sunt in carantină pana la Sf. Andrei.
0
21-11-2020, ora 16:33
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Înseamnă că ai simptome ușoare. Ține legătura cu medicul de familie. Dacă nu mai apar și alte simptome, vei trece ușor. Sănătate!
0
21-11-2020, ora 17:18
FRN 79
Nu este medic/terapeut
FRN 79
Va multumesc. Nu am alte simptome deocamdată. Sper sa nici nu mai am. Doamne ajută-ne pe toti! Eu stau cu fata si sotul si mai avem și doi socri in varsta, peste 80 de ani!
0
30-11-2020, ora 11:50
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Izolati va si testati si membrii cu risc daca apar simptome
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Encefalita ca manifestare a infecției cu SARS-CoV-2
  • Studiu: Afectarea multi-organ determinată de noul coronavirus
  • Efectele neurologice ale COVID-19
  • COVID-19 ar putea scădea testosteronul, posibil reducând prognosticul bărbaților infectați
  • Cu ce se diferențiază gripa de COVID-19?
  • Au fost identificate 7 forme de manifestare ușoară a COVID-19
  • Aproximativ 20% din bolnavii cu COVID-19 au simptome gastrointestinale
  •