Pasta de dinti naturala! | Forumul Medical ROmedic

Pasta de dinti naturala!

22-10-2012
valy87
Nu este medic/terapeut
valy87
Am încercat de-a lungul timpul mai multe paste de dinţi şi pentu ca am o sensibilitate foarte mare a gingiilor, care imi sangereaza aproape la fiecare periaj, am avut incredere in recomandarea unei farmaciste care mi-a recomandat pasta de dinti cu galbenele de la Weleda si recunosc ca de atunci numai cu ea ma spal si sunt foarte mulţumită de rezultate. Nu mai încercasem produse de la ei înainte, însa mi se par geniale, iar preturile sunt ok, in conditiile in care au numai ingrediente naturale. Am dat 27 de lei pe una.
2 comentarii
0
22-10-2012, ora 19:12
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
incearca si CURASEPT e geniala nu se gaseste la farmacii din cate am inteles se face numai la comanda la medicul dentist dar eu una mai buna ca pasta asta de dinti, de fapt e un gel, nu am mai folosit.
0
22-10-2012, ora 19:38
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
sunt bune- aveti dreptate
insa
ATENTIE
la smaltul dintilor (in timp)
tot folosind aceste paste de dinti!
seara buna,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: pasta de dinti

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pasta de dinÈ›i cu peptide pentru reducerea cariilor
  • Cea mai bună pastă de dinÈ›i pentru prevenirea cariilor - fluorul ca ingredient nu se mai află în top
  •