Pastila de a 2 a zi. Sunt insarcinata?

10-08-2023
caramelacecilia
Nu este medic/terapeut
caramelacecilia
Am luat pastila de a 2 a zi dupa 16h din frica de a nu ramane insarcinata. Nu stiu sigur daca prezervativul s a spart in timpul actului sexual sau dupa, de aceea am ales sa iau pastila. Tin sa mentionez faptul ca actul sexual a avut loc cu 2 zile inainte de menstruatie, iar calendarul telefonului imi relateaza faptul ca sansele de a ramane insarcinata sunt foarte mici, dar eu tot sunt speriata. Nu am avut reactii adverse cu toate ca pastila a fost luata ieri. Am dureri de ovare(intepaturi) si un dischargr alb transparent lipicios spre apos urat mirositor, si simptomele pe care le am de obicei inainte sa imi "vina" menstruatia. Sunt sanse sa raman gravida daca am luat pastila sub 48h si nu sunt in perioada feritla ? Tin sa mentionez faptul ca, dupa datele primite in aplicatia de monitorizare a menstruatiei pe telefon au trecut 9 zile de la ultima ovulatie. Ma puteti ajuta cu un raspuns, va rog foarte mult.Multumesc anticipat !
3 comentarii
1
10-08-2023, ora 16:14
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu sunteti insarcinata. Stati linistita.
1
10-08-2023, ora 17:00
caramelacecilia
Nu este medic/terapeut
caramelacecilia
Multumesc din suflet. Toate cele bune !
0
10-08-2023, ora 19:51
caramelacecilia
Nu este medic/terapeut
caramelacecilia
Mai astept raspunsuri. Multumesc anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul