Pastila de a doua zi, POSTINOR 2

13-09-2012
maria.a
Nu este medic/terapeut
maria.a
Buna ziua ! Pe data de 16 august 2012 mi a venit ciclul menstrual.In data de 28 august am avut contact sexual si a trebuit sa iau pastila de a doua zi.Am luat POSTINOR 2, in mai putin de 12 ore de la actul sexual una din cele doua...iar a doua la 12 ore diferenta fata de prima.La ceva timp, incepand cu 5 septembrie am avut niste scurgeri maronii rosiatice, care nu au fost in cantitate mare.Acestea pot fi din cauza pastilei de a doua zi?sau altceva?Pe data de 12 septembrie ar fi trebuit sa mi vina ciclu, dar inca nu a mi a venit, precizez ca inca mai apar din cand in cand acele scurgeri maroni rosiatice.Este posibil sa fiu insarcinata?sau e o simpla dereglare intervina din cauza luari pastilei de a doua zi?Va multumesc, anticipat!
4 comentarii
0
15-09-2012, ora 17:27
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu esti insarcinata, sunt dereglari datorita celor doua pilule de Postinor.
0
09-10-2012, ora 21:07
wikulina
Nu este medic/terapeut
wikulina
buna ! care sunt consecintele daca timt de 3 luni sa folosit 3 pastile aticontraceptive? care sunt sansele sa nu mai ramii insarcinata dupa asa ceva?
0
25-03-2013, ora 14:12
oanalex
Nu este medic/terapeut
oanalex
buna, am luat aseara pe la ora 12 juma o pastila postinor si dupa azi la 12 juma a doua pastila! cand se vor vedea reactiile, dupa cate ore? mentionez ca nu am avut azi dim decat o usoara ameteala cand m-am trezit! astept raspuns multumesc
0
26-03-2013, ora 03:30
alexa199121
Nu este medic/terapeut
alexa199121
cat timp traiesc spermatozoizii in prezervativ? multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul