Pastila luata cu intarziere!
Am luat ultima pastila din blister vineri la ora 21.00, sambata urmatoare am inceput un nou blister (in a 8a zi, am luat pastila la ora 23.00 si am avut contact sexual in aceea seara. Exista sanse sa raman gravida? Va multumesc anticipat.
1 comentarii
Cu pastilele anticonceptionale puteti ramane insarcinata fara macar sa stiti. Se intampla o data sau de doua ori pe an. Embrionul care se formeaza si care are suflet este expulzat in termen de 14 zile de organism deoarece moare prin infometare, neputand sa nideze de peretele uterului.
Anticonceptionalele produc in medie 1-2 avorturi timpurii pe an, mai multe decat ar face mama daca s-ar duce sa faca chiuretaj.
Va recomand prezervativ.
Anticonceptionalele produc in medie 1-2 avorturi timpurii pe an, mai multe decat ar face mama daca s-ar duce sa faca chiuretaj.
Va recomand prezervativ.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1Contraceptive si noduli la sani
- 5SOS cum sa scap definitiv de vaginita mea?
- 7se poate ramane insarcinata cu anticonceptionale?
- 2anticonceptionale fara sex=dereglare hormonala
- 1Ce perioada pot folosii anticonceptionale fara intrerupere?
- 8am uitat sa iau 2 pastile
- 3exista riscul sa fiu insarcinata?
- 3contraceptie desorelle
- 3pilula contraceptiva uitata - am fost protejata sau nu?
- 5cand isi fac efectul anticonceptionalele?
- 10pot avea contact sexual, nu voi ramane insarcinata?
- 6intarziere sau sarcina?
- 5Criterii pentru anticonceptionale...
- 10ultima pastila
- 4Logest
- 1pilula 21
- 1escapelle si chist ovarian
- 1pot lúa anticonceptionale chiar daca nu mi a venit menstruatia?
- 8Doza dubla de anticonceptionale - efecte
- 3buna am o nelamurire!
Mai multe informații despre: Administrarea contraceptivelor
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
