pata rosie suprafata penis

27-06-2013
gygyxz
Nu este medic/terapeut
gygyxz
pare stanjenitor, dar ma macina o problema si anume ca am avut o pata rosie pe trunchiul penisului, am fost la dermato, unde mi s-a spus ca am o forma de psoriazis, administrandu-mi un tratament.
Problema e ca doctorita a fost cam nesigura.
Avusesem contact sexualcam cu 3-4 luni in urma, insa in locul unde mi-a aparut pata rosie,
inainte aveam doua pete mici albe, care, dupa ce imi faceam baie deveneau rosii,
aveam luni incare dispareau si apareau.
As vrea sa uplodez o poza ptr o parere. http://postimg.org/image/6wfw0oooj/e079f529/
3 comentarii
0
27-06-2013, ora 12:48
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
fa-ti si analize pentru depistarea sifilisului.-just in case..
0
27-06-2013, ora 19:39
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ gygyxz

Infectia cu trichomonas la barbati

Acestia prezinta rareori simptomatologie, dar cu toate acestea tratamentul este necesar. Simptomele pot fi: -secretii anormale la nivelul penisului -senzatia de arsura dupa mictiune -iritatie si roseata la varful penisului. Simptomele din tricomonaza sunt similare cu cele ale altor boli cu transmitere sexuala cum sunt gonoreea sau infectia cu chlamydia.

Mergi la medicul dermatolog si refa-ti analizele.
0
27-06-2013, ora 23:56
gygyxz
Nu este medic/terapeut
gygyxz
multumesc pentru raspunsuri, am sa merg ptr eventuale analize, m-ati pus pe ganduri cu trichomoniaza aceea, caci cam la 23 de ani prima mea prietena a avut asa ceva si am urmat tratament, e posibil sa fie asta.In locul unde am avut pata aceea inca se mai vede zona rosie, care cand si cand, parca da sa revina.Doctorita de atunci mi-a recomandat diprosalic unguent, si de cate ori vad ca pata aceea da sa revina, imi dau cu acel unguent, dar cum am spus sunt luni in care nu se mai vede aproape nimic.Sifilis nu cred ca este, caci am avut doar doua prietene, cu ultima sunt de 5 ani iar unde lucrez ne face analize o data pe an, si atunci mi-a facut la 3 saptamani dupa ce am fost la dermatologie, daca era ceva, eu zic ca ma anunta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.