pateul vegetal... cate calorii are, ingrasa?

16-08-2007
elenaro
Nu este medic/terapeut
elenaro
buna,
as dori sa stiu cate calorii are pateul vegetal si daca ingrasa...mie imi place f mult si de cativa ani mananc doar din acesta.(in special cel de la cris-tim.stiu ca e facut din soia si are proteine si e mai bun decat pateul de ficat de porc sau vita...dar stiu ca in compozitie are si uleuri vegetale...e-uri, etc..poate ingrasa?
5 comentarii
0
18-08-2007, ora 00:00
Maryuss
Nu este medic/terapeut
Maryuss
Nu contine multe glucide si lipide, deci nu prea ingrasa. Uita-te pe cutie, vezi valoarea proteica, calorii etc. N-am de unde sti cate calorii are.
0
01-11-2007, ora 00:00
Icodin Cristian
Nu este medic/terapeut
Icodin Cristian
Desi are un gust bun iar intr-o prima faza componentele ti se par ok trebuie sa fim atenti si la celelalte componente(in principal "celebrele E-uri " si alte substante care conserva produsul) pentru ca un consum de lunga durata poate avea efecte negative asupra organismului.Atentie!

Icodin Cristian
0
Icodin Cristian
Nu este medic/terapeut
Icodin Cristian
Desi are un gust bun iar intr-o prima faza componentele ti se par ok trebuie sa fim atenti si la celelalte componente(in principal "celebrele E-uri " si alte substante care conserva produsul) pentru ca un consum de lunga durata poate avea efecte negative asupra organismului.Atentie!

Icodin Cristian
0
Icodin Cristian
Nu este medic/terapeut
Icodin Cristian

Icodin Cristian
0
Icodin Cristian
Nu este medic/terapeut
Icodin Cristian

Icodin Cristian
Adaugă un comentariu / răspuns

25-02-2021, ora 09:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Apetit Block Sinetrol
Apetit Block Sinetrol reduce pofta de mâncare și accelerează metabolismul.
Veți observa că nu veți mai putea mânca aceeași cantitate de mâncare ca înainte și poftele dispar. Acțiunea Sinetrol® se bazează pe mecanismul său unic de acțiune: tehnologia Fat Shredding® (distrugerea grăsimilor).
Detalii aici  >
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cele mai eficiente 10 exerciții pentru arderea caloriilor (studiu)
  • Alimentele care îngrașă cel mai tare (și de ce)
  • Vitaminele îngrașă?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.