Penis nu ajunge la erectie in timpul actului. | Forumul Medical ROmedic

Penis nu ajunge la erectie in timpul actului.

30-12-2023
Anonim2020
Nu este medic/terapeut
Anonim2020
Buna ziua, am si eu o nelamurire, am o varsta cuprinsa intre 33 si 37 ani. Ideea este ca nu am mai patit pana in momentul de fata, cu partenerele anterioare. Momentant in tipul actului cu prietena mea, sau nu " se scoala " sau este doar partial, sau efectiv " moare "

Oare de ce ?

Intreb pentru ca, de-a lungul vietii de cand mi-am inceput viata sexuala, puteam sa fac si "doua numere" la un interval mic de timp intre ele.

Si acuma, nu inteleg ce se intampla.

Sfaturi sau sugestii ? Multumesc.
2 comentarii
0
31-12-2023, ora 20:26
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Pai motive sunt multe, te-ai masturbat la greu pina sa incepi viata sexuala si acum vrei sa faci performanta o lasi si tu mai rarut, odata la saptamina sa-ti refaci potenta.
0
15-01-2024, ora 11:56
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Pot fi mai multe cauze pentru situatia prin care treci. Daca un consult la medicul urolog iti spune ca biologic situatia e in regula, e important sa consulti un psihosexolog pentru a afla ce poti schimba la felul in care te raportezi la situatia asta. Felul in care percepi situatia prin care treci poate intretine lipsa erectiei sau pierderea ei.

Dr Rares Ignat
Terapeut de cuplu - Psihosexolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • ErecÈ›ia slabă - evaluare, diagnostic, cauze, simptome, tratament È™i remedii eficiente
  • Pierderea erecÈ›iei - cauze, remedii, tratament È™i sfaturi utile
  •