Pericol sarcina? Un sfat si un ajutor

16-02-2016
Anter
Nu este medic/terapeut
Anter
Sunt disperata si extrem de speriata. Am avut un contact sexual cu prietenul meu, scurt de cel mult 5 secunde si apoi ne-am oprit. Contactul a fost neprotejat.Acest lucru s-a intamplat in ziua in care trebuia sa imi vina menstruatia, insa dupa 4 zile aceasta tot nu vrea sa apara. Am o durere groaznica de burta care ma ia si ma lasa si ma doare ovarul drept, ma dor si sanii. In urma cu aprox. doua saptamani am racit putin la ovare, ca am stat in frig.
Exista vreo sansa sa fiu insarcinata? Va rog ajutati-ma..va multumesc.
2 comentarii
0
16-02-2016, ora 23:21
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Exista sanse sa ramaneti insarcinata daca nu folositi prezervativ si nu va protejati de la 1 la 31 ale lunii.
Sunt mai mici dar exista.
Sunt femei care au ramas insarcinate la menstruatie... si femei care au ramas insarcinate inainte de ciclu sau imediat dupa, adica in perioada considerata nefertila, desi aveau ciclul ceas elvetian. Adica fix la 28 de zile de ani si ani.
Va sfatuiesc sa folositi prezervativ tot timpul ca sa nu mai treceti prin curcubeul de emotii.
0
17-02-2016, ora 08:59
Anter
Nu este medic/terapeut
Anter
E deja a 5-a zi de cand intarzie. Eu am un ciclu foarte regulat. In ultimul an nu a intarziat niciodata mai mult de 1 zi. Off cat de stresata sunt:(
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici!
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.