Pete rosii (uatura) cu contur albicios pe varful limbii

07-08-2019
Sorin87
Nu este medic/terapeut
Sorin87
Buna ziua.

Va rog daca imi puteti raspunde, de la ce anume pot prezenta aceasta afectiune de pete rosii usturatoare cu contur albicioa dimineata, se regasesc pe vb limbii.

Mentionez ca nu stau execelent cu flora intestinala si mai exact in perioadele in care stresul este crescut ma simt f ciudat.

Imi tot apar la diferite perioade.
2 comentarii
0
07-08-2019, ora 15:33
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
de la greselile in alimentatia seara..se produce un reflux gastro eosfagina in somn.. care poate afecta direct faringele si cavitatea bucala
dar.. trebuei sa stii ca si indirect.. problemele gastro intestinale..se reflecta pe limba.. prin sistemul nervos
Limba est Oglinda tractului digestiv si sigur e cazul de schimbat radical stilul alimentar si consult la gastrologie
0
07-08-2019, ora 17:16
Sorin87
Nu este medic/terapeut
Sorin87
Sunt ipohobdru inrait. Poate avea legatura cu faptul ca dupa un sarut pasional cu o femeie sa aiba ca efect aceasta reactie. Dupa toata treaba asta m am simtit foarte ciudat si am fost foarte stresat fiind ipohondru, gandindu ma ca poate am luat ceva urmare a sarutului.

Ptr ca aceasta reactie a aparut la cel mult 2 zile dupa sarut si asa cum am mentionat mai aus eram foarte stresat chiar lipsit de pofta de a manca fiins ipohondru.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.