Gura

25-11-2021
Lama23
Nu este medic/terapeut
Lama23
De o luna am niște mici punctulete pe limba, dar înainte apărea ceva alb asemanator cu limba geografica și dupa punctele roșii și sunt și putin dureroase, limba crapata doar pe partea dreapta și în acel loc e puțin crestate în lateral(prezintă denivelări pe partea laterala), tin sa menționez ca am mai avut momente când ma frigea pe stomac și spre gura (în ultimul timp am mâncat prăjeli și fast-food, rar supe), iar de vreo o săptămână mi a apărut o afta, am început sa dau cu glicerina boraxata cu nistatin de 3 zile și iau de 2 ori pe zi pilorix la recomandarea farmacistei, însă se mareste în loc sa treacă, și doare locul când ating, când ma ștergeam cu glicerina și dădeam cu pansamentul aveam sânge pe el. Știți ce as putea sa mai fac sa scap de astea?
2 comentarii
0
04-12-2021, ora 21:51
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna seara, afta va trece in 7-10 zile cu sau fara tratament, probabil nu mai aveti nimic. Dar daca se repeta des, consultati un medic dentist pentru evaluare. Numai bine!
0
08-12-2021, ora 23:44
Lama23
Nu este medic/terapeut
Lama23
Afta a trecut, dar incontinuare am limba crestata pe o parte, crapata pe o parte si in lateral este crestata si cu niste dungii albe neuniform ca la limba geografica, aproape la fel
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar aftele bucale?
  • Ce sunt aftele bucale și cum să le tratezi
  •