Piele prea elastica, sau "multa", probleme in timpul folosirii prezervativului

19-07-2019
Piff
Nu este medic/terapeut
Piff
Salut utilizatorii acestui forum.

Am ceva ce imi cauzeaza neplaceri. Mai exact pielea ce acopera partea superioara a penis-ului este ori prea ne-elastica ori prea multa. Probabil din cauza masturbarii.

Problema.care o am e ca in momentul erectiei, chiar daca sunt inzestrat cu un penis ok si "duc mult" pielea tot urca pe preput, si se retrage doar trasa de mana sau in timpul introducerii in V.

Cand incerc sa folosesc prezervativ, dupa ce l-am pus pe P. pielea usor usor revine pe preput iar in foarte putin timp erectia dispare.

Cum pot remedia. Daca ar fi fost putin mai scurta pielea, in timpul erectiei ea s-ar fi tras singura cat sa nu urce inapoi singurica.

Probleme: pielea urca singura pe sub prezervativ si placerea dispare. 2: cand nu folosesc prezervativ, la fel, pierd o parte din placere. Parca nici nu.simt acel act sexual.

Daca nu rezolv acest aspect al.vietii mele voi ramane mereu un fustrat si limitat psihic legat de ce sunt capabil.

Precizez ca nu o.simt stramta pe penis. Nu din acest motiv urca inapoi ci ca e largita. Ori am putina grasime sub burtica ori se la.masturbatul din timp.

Astept orice sfat despre cum.as putea scurta unpic pielea sau a o face mai "elastica".

Zi buna!
Ionut, Bucuresti.
2 comentarii
1
19-07-2019, ora 21:11
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna seara
Solutia este sa mergi la un medic urolog pentru evaluarea situatiei. Doar in functie de ce constata poate sa-ti recomande solutiile potrivite.
0
20-07-2019, ora 08:24
Piff
Nu este medic/terapeut
Piff
Multumesc. Voi cauta un cabinet.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici