Pilula de a doua zi (Postinor 2)

03-08-2013
roxycell24
Nu este medic/terapeut
roxycell24
Buna ziua! As avea o intrebare sa va adresez. Am luat Postinor 2, prima pastila in data de 31.07 iar a doua in data de 01.08...Dar in data de 1 august trebuia sa imi vina ciclu, dar nu a venit nici azi. Este posibil sa se fi amanat ciclul din cauza ca am luat a doua pilula in ziua in care acesta trebuia sa vina? Va multumesc
3 comentarii
0
03-08-2013, ora 22:06
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
In primul rand ai luat pastila aiurea, nefiind in perioada fertila. Poti fi sigura ca ti-ai dat organismul peste cap si menstruatia s-a dereglat.
0
05-08-2013, ora 11:54
aaastef
Nu este medic/terapeut
aaastef
Buna. Cand miam inceput viata sexuala a fost fara prezervativ si am luat postinor...nu sa dereglat menstruatia...la inceput am facuta mereu cu prezervativ...dar in ultimile luni nam mai folosit prezervativul...dar niciodata nu sia dat drumu in mine...pna acum nam avut probleme si nam mai luat niciun fel depatila...intrebarea ppmea este daca ar putea fivreo problema ca o facem asa fara prezervativ sau doar riscul unei sarcini? Si daca ciclul este regulat adica la 30 de zile (1-2 zile intarziere sau mai devreme) si in anumite luni intarzie sau vine mai dvrm chiar si o saptamana...care este perioada in care nu sunt fertila adica sa fiusigura ca si daca isi da drumu in mine e ok...va rog sa ma sfatuiti si pe mine. Multumesc
0
06-08-2013, ora 16:23
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
ai riscuri foarte mari peste 70 la suta sa ramai chiar daca iti calculezi per fertila. ideea e ca spermatozoizii traiesc inauntru intre 5 si 7 zile si poti ramane f usor. cauata pe google calculator perioada fetila...dc insa nu vrei sa te protejezi prin alte metode??? sunt pastile inele vaginale si altele trebuie doa sa te interesezi..iar daca etsi eleva sau studenta este gratuit la cabinete de family planning
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul