Pilula de a doua zi, sarcina sau nu

18-07-2011
Tinna26
Nu este medic/terapeut
Tinna26
Buna Ziua,

In prima zi dupa terminarea menstrei am avut contact sexual cu prietenul meu. Prezervativul s-a spart, am luat pilula de a doua zi cam la 14 ore de la contactul sexual.
Dupa aproximativ 8 zile am mici dureri de burta si sangerari ( foarte putin), ma simt exact ca inainte de venirea menstrei.
Este posibil sa fie o dereglare din cauza pilulei sau ce se intampla?
4 comentarii
0
18-07-2011, ora 19:06
acsilla26
Nu este medic/terapeut
acsilla26
am citit pe prospect ca e posibil sa ai aceste reactii. nu te speria. va trebui sa astepti pina la data ciclului normal.
0
18-07-2011, ora 19:20
Tinna26
Nu este medic/terapeut
Tinna26
Multumesc pentru raspuns, voi astepta :).
Sper sa vina normal desi in ultimul timp a venit cu cateva zile inainte sau dupa data normala.
0
18-07-2011, ora 20:35
nocu
Nu este medic/terapeut
nocu
am si eu o intrebare.dupa un contact sexual neprotejat este necesar sa luam 2 capsule de postinor-2 ?ce se intampla daca luam o singura capsula?exista riscul sa raman insarcinata.as dori un raspun
0
19-07-2011, ora 15:52
acsilla26
Nu este medic/terapeut
acsilla26
tre luate amindoua la interval de 12 16 ore
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul