Pilula de a doua zi si moldamin

13-05-2016
Deebra
Nu este medic/terapeut
Deebra
Acum 2 saptamani am fost internata in spital, fiind diagnosticata cu flegmon amigdalian. In perioada spitalizarii am urmat tratament perfuzabil cu penicilina, gentamicina, metronidazol si algocalmin ca apoi sa continui tratamentul cu moldamin1200000 1/saptamana (timp de 3 luni). Dupa aceasta menstruatia a intarziat cu o saptamana (din cate am citit pe net si am intrebat si medicul, e normal) ea fiind regulata pana atunci. La sfarsitul menstruatiei (aseara) am intretinut relatii sexuale protejat, insa in timpul ejacularii s-a rupt prezervativul. Am luat pilula de a doua zi (Postinor) la o ora dupa "incident". Astazi am facut injectia cu moldamin insa nu am mentionat ca am luat pilula de a doua zi. E posibil ca pilula de a doua zi sa nu isi faca efectul si sa apara surprize neplacute ? Ce s-ar putea intampla si la ce ar trebui sa ma astept ?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul