Poftiti la slabit !!!

191 comentarii 1 2 ..... 567 Înainte ›
0
07-06-2009, ora 12:39
Deli@
Nu este medic/terapeut
Deli@
Buna fetelor!

intru si eu la discutii despre slabit alaturi de voi!
Eu am un bebe de 11 luni, am 75 kg si nu reusesc sa scap de ele, am tinut disociat am slabit, dupa care furtunos de repede le-am pus la loc!
Deci zic pas la regimul disociat, caut un stil de viata care sa ma ajute sa si slabesc si sa ma mentin...cam greu totusi..


Cele care ati incercat skin-up cat costa si e eficient?
0
07-06-2009, ora 20:47
cuba
Nu este medic/terapeut
cuba
stiu pe cineva care a slabit 10 kg cu disociatul lui montignac in 3 luni, dar si-a schimbat complet stilul de viata, adica in momentul in care spui "gata, nu mai tin regim, ca am slabit destul" si revii la vechile obiceiuri alimentare, e normal sa pui la loc "furtunos"

si o alta persoana, chirurg estetician, zice ca tine permanent o dieta sau alta, pentru ca se stie gurmanda si altfel nu se poate mentine (arata foarte bine, de altfel)

ce-i aia skin-up?
0
08-06-2009, ora 17:41
Deli@
Nu este medic/terapeut
Deli@
trebuie schimbat stilul de de viata categoric,.off, tare greu

Skin-up sunt niste produse textile cu ceva substante in componente, sunt corsete, panataloni, etc care ar ajuta la slabit...problema e ca pretul lor e de 160 lei...:(((
0
08-06-2009, ora 20:57
cuba
Nu este medic/terapeut
cuba
aaa, cred ca va e clar ca am incercat si asa ceva, doar ca nu stiam ca se numesc skin-up...
adica am luat de la centrofarm niste pantaloni trei sferturi care zic ei ca ar contine nu stiu ce impotriva celulitei... doar cu asa ceva sau doar cu creme anticelulitice nu rezolvi mare lucru
pina nu maninci ce trebuie si nu faci miscare... nu prea ai rezultate (eu, cel putin, am ajuns la aceasta concluzie dupa ani si ani de diferite incercari)
0
09-06-2009, ora 09:17
witch_aly2006
Nu este medic/terapeut
witch_aly2006
buna dimi fetelor.Se pare ca am ramas putine pe acest topic.oare de ce???Nu ne mai impartasiti din experientele voastre deloc.Am venit de la mare unde am mancat de toate.Ca desert numai inghetata.Am luat 3 kg dar mai este si apa probabil si am folosit xenical dar degeaba.Acum iar trebuie sa dau jos.Nu stiu cum pot altii sa tina regim cu atatea tentatii in jur.eu una nu pot.Skin-up am si eu 2 perechi si le-am folosit o luna de zile in fiecare zi si nu au efect.ce ziceti puiul la rotisor ingrasa?
0
09-06-2009, ora 18:55
cuba
Nu este medic/terapeut
cuba
daca nu-l maninci pe tot (hi hi), ci doar o juma de piept gol sau numai cu salata verde, teoretic nu ingrasa...
fa si tu un experiment: sa maninci numai pui la rotisor cu salata si vezi in cite zile dai jos cele 3 kg!! eu zic ca merge... succes!
0
09-06-2009, ora 19:37
elena89
Nu este medic/terapeut
elena89
Buna tuturor.nu am mai intrat demult.ma tot uit cand deschid pagina cu acest forum ca apare o reclama al produsului " superslim", am auzit cum ca ar contine amfetamina si au fost urgent scoase de pe piata, la fel ca si " capsula de slabit'.a folosit careva asa ceva?
0
10-06-2009, ora 14:21
witch_aly2006
Nu este medic/terapeut
witch_aly2006
va dati seama ce cozi s-au format la capsula si super slim?ce sa mai retraga de pe piata ca deja s-au vandut.. cuba daca este unul de 500 grame cred ca m-as baga sa-l mananc.
0
10-06-2009, ora 16:15
Deli@
Nu este medic/terapeut
Deli@
Daaa, o mare porcarie, eu nu mai dau banii pe nici un medicament de asta, am dat si eu pe Clarinol, si altele si fara nici un efect, asa ca recurg la metode traditionale adica umblatul la alimentatie, ce vreau sa incerc e elixirul de soc...ala macar e natural..

Eu am slabit mult cand nu am mancat seara, daca nu mai mananc dupa 4-5 maxim, slabesc si cate 2 kg pe saptamana, doar ca nu tot timpul pot respecta..din pacate, si iar o iau de la capat..
0
11-06-2009, ora 17:35
witch_aly2006
Nu este medic/terapeut
witch_aly2006
Haideti sa va spun ceva despre elixirul de soc.Eu l-am luat cam 3 saptamani adica cam 2 sticle jumate.De slabit nu am slabit in schimb am observat ceva.NU MAI AM CRIZE DE FIERE atunci cand fac excese la mancare.Inainte ma durea tot abdomenul si mai si vomam.Acum nu mai am deloc.Nu m-a ajutat la slabit in schimb m-a ajutat la fiere.
0
11-06-2009, ora 20:35
cuba
Nu este medic/terapeut
cuba
witch!!! deci te-a ajutat sa faci excese??!! DECI E BUN la ceva!
0
12-06-2009, ora 10:31
babiduk
Nu este medic/terapeut
babiduk
buna fetelor. eu sunt noua p aici, azi mi am facut cont. ieri mi am cumparat si eu detoxifiantul din fruncte de soc. dar p prospect nu scrie cum ati sous unle din voi 1zi=1lg, 2=2.7=7. acolo este un tabel si sunt max 2 lg la o masa. oare cum sa fac sa am si eu rezultate. k tot incerc sa slabesc. astept raspunsul vostru. bafta la slabit
0
12-06-2009, ora 13:59
EllaDee
Nu este medic/terapeut
EllaDee
Buna fetelor! Am revenit si eu dupa o lunga pauza, dar am fost ff ocupata.Ce mai faceti?Cum mai merge cu slabitul? Eu sunt fericita ca am reusit sa slabesc vreo 2 kg si ceva, ceea ce pentru mine este un miracol.Am mai multa pofta de a slabii acum si mai multa incredere in mine.Nu mai tin nici o dieta, dar mananc mult mai putin, beau multa apa si presupun ca si activitatea m-a ajutat foarte mult, cum am spus, am fost foarte ocupata si am umblat foarte mult, am reusit sa dorm si devreme si cu ocazia asta, nu am mai ciugulit seara.Cu detoxifiantul nu am mai continuat nici eu, nu am terminat nici sticla care am luat-o.Azi ma duc sa ma aprovizionez cu legume si lactate dietetice.Un mic tip, pe care il recomanda Mihaela Bilic in cartea ei, este ca seara cand iti este foame, este indicat sa bei un pahar de lapte dietetic, pentru ca laptele contine nu stiu ce substante care trimit informatia la creier ca esti satula, am sa caut exact cum era explicatia si am sa o postez aici.Ma intorc la treaba acum.Sa aveti o zi frumoasa !!!
0
12-06-2009, ora 22:49
cuba
Nu este medic/terapeut
cuba
a incercat cineva noul produs de slabit ALLI?
0
13-06-2009, ora 19:23
witch_aly2006
Nu este medic/terapeut
witch_aly2006
Buna. Hai sa recunoastem cuba ca atunci cand pleci in voiaj mai facem si excese.Bine ca ne revenim repede si o luam iar cu slabitul.Mi-a dat o prietena un regim care chiar da roade.Intr-o zi am dat un kg.Hai sa vi-l dau.Eu deja sunt la a doua zi.Sper sa nu ma dezamageasca. luni-cartofi fierti toata ziua marti-carne de vita fiarta toata ziua miercuri-grepfruit toata ziua joi-toata ziua iaurt vineri-peste fript sau fiert sambata-iaurt+2 oua fierte duminica -carne de pui fiarta fara pielita . Spor la slabit.SPER SA VA AJUTE.
0
14-06-2009, ora 14:10
cuba
Nu este medic/terapeut
cuba
mincatul este una din placerile vacantei... excese = putin spus, iar revenitul e greu rau!!
iar vacanta de vara abia a venit!!
noroc ca pe plaja sint mai putine manechine decit noi, astea...
0
14-06-2009, ora 17:24
babiduk
Nu este medic/terapeut
babiduk
buna din nou. pana la urma imi spune si mie cineva cum ia detoxifiantul din fructe d soc? exact k in tabelul d p prospect sau cum?
0
15-06-2009, ora 12:50
witch_aly2006
Nu este medic/terapeut
witch_aly2006
fetelor v-am dat un regim, ei bine eu am ajuns la 72 kg si nu-mi vine sa cred.azi sunt la iaurt.am inceput de la 75 kg.nici cu pastile nu dam asa repede jos.
0
15-06-2009, ora 13:08
witch_aly2006
Nu este medic/terapeut
witch_aly2006
sunt curioasa daca si altcineva mai slabeste asa repede, ptr ca eu nu mai dam jos deloc.mi s-a spus ca este un regim eficient si din cauza asta m-am apucat de el.daca pe mine nu m-a dezamagit sigur nici pe voi nu va v-a dezamagi dar trebuie sa-l tineti strict.astept si alte fete care sa fie la fel de fericite ca mine.sper sa nu le pun la loc imediat ce termin regimul.
0
15-06-2009, ora 21:13
cuba
Nu este medic/terapeut
cuba
babiduk: vezi ca s-ar putea sa fie 2 produse diferite - unul detoxifiant si unul care se numeste elixir din fructe de soc, care are in prospect instructiuni pentru slabit cu azi 1 lingura, miine 2 samd si pe perioada administrarii nu se maninca deloc carne

witch: pai regimul tau este doar putin mai strict, dar coincide cu ce v-am dat eu acum vreo 3 saptamini:
o zi carne (la tine vita), o zi legume (la tine cartofi), o zi lactate (la tine iaurt), o zi fructe (la tine grapefruit), o zi peste... acum 10 - 15 ani si eu slabeam cu regimul asta ziua si kilul, dar acum imi e mai greu...
totul este ca dupa ce nu mai tii strict acest regim, sa nu revii la obiceiurile de masa de dinainte, ca revin si kilogramele!!
0
16-06-2009, ora 12:22
witch_aly2006
Nu este medic/terapeut
witch_aly2006
Asa este cuba dar aici folosesti un singur fel de mancare.Adica la legume este trecut doar cartoful nu si altele.La carne este doar vita intr-o zi nu mai multe feluri.La pui este doar pui.In ziua de iaurt nu ai voie altceva decat iaurt nici lapte batut.Azi tot la 72 de kg sunt.Acest regim este dat de un nutritionist unei prietene si este garantat.Eu sper sa mai dau jos.mai am 3 zile din acest regim.Saptamana viitoare vreau sa-l tin iar.
0
18-06-2009, ora 21:57
a.carlos
Nu este medic/terapeut
a.carlos
heeeii!!!! unde ati disparut?
v-ati mutat pe alte forumuri sau sinteti toate epuizate de la diete si regimuri??
0
23-06-2009, ora 22:26
cuba
Nu este medic/terapeut
cuba
chiar asa, toata lumea e in concediu??
witch, ce rezultate ai?
beatrix, ce rezultate ai?
daca nu mai intra nimeni, inseamna ca regimurile astea nu dau rezultatele scontate si revenim la capsula de slabit????
0
24-06-2009, ora 08:33
Beatrix
Nu este medic/terapeut
Beatrix
Buna fetelor Nu am scris demult sorry Am mai slabit Sambata am avut 62 5 kg Nu mai am mult ca sa mi ating scopul Am inceput sa scriu in fiecare zi ce mananc si e mai bine ma ajuta mult Incercati si voi
0
24-06-2009, ora 08:35
Beatrix
Nu este medic/terapeut
Beatrix
Nu stiu de ce nu mi apar punctele
0
24-06-2009, ora 14:41
witch_aly2006
Nu este medic/terapeut
witch_aly2006
buna fetelor deja nu mai am incredere in nimic Cu regimul meu am slabit pana la 72 kg Apoi am avut cateva zile la mine niste rude si dupa cum este normal gatesti cat de cat Am pus in4 zile 2 kg la loc Acum mananc ca sa nu mor de foame sa le dau iar jos Saptamana viitoare plec in Turcia 10 zile nu stiu cu cate kg ma intorc Am zis ca o sa iau xenical si calori ligt dupa fiecare masa Oare imi fac rau daca le iau pe amandoua odata Ce credeti
0
29-06-2009, ora 22:28
cuba
Nu este medic/terapeut
cuba
aoleu ai grija la atitea si atitea bunatati ... maninca si tu mai mult peste si fructe de mare si pepene in loc de baclavale... daca poti.. si daca maninci mai mult stai in apa si fa miscare pe linga inot mai mult... in rest vacanta placuta
0
27-07-2009, ora 16:20
witch_aly2006
Nu este medic/terapeut
witch_aly2006
vai nu-mi vine sa cred ca a disparut toata lumea.De o saptamana toata familia mea a intrat pe dieta montigniac inclusiv Ioana care are 2 ani.Este un regim usor de tinut trebuie sa-ti schimbi stilul de viata.Numai iau niciodata pastile.Am ramas gravida si am luat xenical plus ca am racit si am luat mai multe medicamente si a murit copilul in mine.binenteles ca nu stiam ca sunt insarcinata.Kg le-am pus la loc.Ajunsesem pana la 78 kg.m-am ingrasat repede si din cauza sarcinii.Acum am ajuns la 75 de kg.vreau sa tin o perioada mai lunga aceasta dieta pentru ca nu ma infometeaza si mananc diversificat.Sotul meu a dat 3 kg.Emai greu cu produsele noastre din romania ca in afara de cereale de ovaz nu gasesc altele fara zahar si grau expandat.Apoi faina integrala nu gasesti, smantana degresata si alte produse.Sper ca mai intrati din cand in cand sa mai vb.SFATUL MEU ESTE SA NU MAI LUAM MEDICAMENTE CACI TOT ACOLO AJUNGEM SI MAI CAPATAM SI CATEO PROBLEMA.PA
0
27-07-2009, ora 17:20
Beatrix
Nu este medic/terapeut
Beatrix
Imi pare rau pt copilas.
Sunt de acord cu tine, fara pastile!!!
Regimul pe care o tin eu este asemanatoare cu a voastra. Imi este destul de greu, din cauza ca nu se gasesc produse cu mai putine calorii, care nu contin atat de mult zahar sau grasimi. Dupa 2 luni m-am obisnuit cu acest stil de viata, si daca mananc ceva care ii mancare mai grea imi este rau. Mai mult salkata, fructe, iaurt, lapte, fulgi de ovaz. Am slabit pana acum de la 67 la 61, 4. Mai vreau sa slabesc 2-3 kg. Salbesc destul de greu, dar ma simt mult mai bine, mai sanatoasa. Sport in fiecare zi, o zi pe sapt pauza.
Spor la slabit!
0
27-07-2009, ora 18:52
babiduk
Nu este medic/terapeut
babiduk
bv fetelor k reusiti. eu chiar nu stiu c sa mai fac. m am ingrasat peste masura masurilor. si knd spun asta ma refer la 30 kg in plus fata d greutataea ideala si am numai 25 d ani. eu vreau makr 20 d kg sa slabesc si as fii in al 20lea cer.vreau sa va zic k am mankt 2 saptamani numai si numai pepene, fara nimic altceva si nu am dat nici 100gr jos.chiar nu mai stiu c sa fac. mi e frik sa ma duc si la dr, k stiu k am probleme cu tiroida, k am mai fost si asa mi a spus dupa internare, dar dupa c am slabit 10 kg in timpul tratamentului, le am pus la loc cu nemiluita.sunt si o persoana sedentara, stand mai tot timpul aks. poate ma ajuta si p mn cineva cu un sfar, ceva. super slim a folosit cineva? bafta la slabit
Adaugă un comentariu / răspuns
191 comentarii 1 2 ..... 567 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.