posibil motiv de ingrijorare?

23-05-2006
epsi
Nu este medic/terapeut
epsi
Sunt insarcinata in 11 saptamani.Ingrijorarea mea este urmatoarea:de cateva zile culoarea scaunului este de culoare foarte inchisa, aproape neagra.Doresc sa mentionez ca medicul ginecolog mi-a prescris Maltofer 1/zi, Electrovit 3/zi, Upsavit 1/zi.Modificarea culorii scaunului are vreo legatura cu pastilutele pe care le iau si daca trebuie sa ma ingrijorez sau nu, deasemenea dc trebuie sa imi informez medicul despre acest lucru?
4 comentarii
0
24-05-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Aceasta colorare a scaunelor se datoreaza Maltoferului si nu are nici un fel de semnificatie clinica. Nu sunt motive de ingrijorare
0
07-06-2006, ora 00:00
saioa
Nu este medic/terapeut
saioa
sunt insarcinat in saptamana 24, totul merge bine, fatul se dezvolta normal ( rezultatul ecografiilor ) asa ca sunt tare fericita. in momentul de fata sunt racita si folosesc un medicament prescris de medicul de aici(spania) care contine paracetamol care sper ca nu are nici un efect secundar, dar am baut o lingurita de sirop "muguri de pin" credeti ca are vreo influenta negativa asupra sarcinii? profit de ocazie si va intreb daca dicarbocalmul (care ma ajuta enorm) e periculos? va multumesc
0
12-06-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Stati linstita, nu sunt probleme
0
01-02-2007, ora 00:00
laly
Nu este medic/terapeut
laly
scuze eu nu prea stiu cum sa trimi un mesaj asa ca profit,
sunt disperata lucrez la un laborator care este perete in perete cu o radiologie dentara eu fiind insarcinata in 4 saptamani. Ce sa fac?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Săptămâna 11
  •